Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda opuchlizna po operacji przepukliny mosznowej


Gość Problemowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Problemowy

Witam mam pytanie , 2,5 tyg temu 13.02 miałem operację usunięcia przepukliny mosznowej z prawej strony , była dosyc duża bo zwlekałem z zabiegiem a potem musiałem czekać w kolejce. Po zabiegu po 16 godz wstałem i zaczełem chodzić mimo potężnego bólu i uczucia ciągnięcia w dół. Ranę mam ok 12cm . I tak przestrzegałem zaleceń lekarza. Dużo spacerów , smarowanie maściami itp. 24.02 miałem kontrolę u chirurga już w mojej miejscowości nie tam gdzie była operacja i wszystko ok było nic już nie bolało i rana się zagoiła szwy ściągnięte. Lecz w tą sobotę przez zapomnienie poniosłem 4-pak wody czyli jakieś 6kg i na wieczór ból wrócił . I opuchlizna przestała schodzić już , zrobiła się twarda i zmiejsza się przy leżeniu , mam taki dziwny sztywny ból między raną a jądrami , jądro prawe opuchnięte i twarde i prawa część pachwiny czuć ból przy ruszaniu się . Byłem dzisiaj u rodzinnego i bez oględzin tylko z tego co mu powiedziałem stwierdził ,że są zrosty , Czytałem o zrostach to postępowałem tak jak mi powiedziano czyli dużo ruchu po operacji. To zaczeło mnie boleć w sobotę czyli ponad 2 tyg po zabiegu . Boję się ,że znowu będą kroić , jakie mogą być przyczyny tej opuchlizny i lekkiego bólu. Mam wizytę u chirurga po jutrze ale nie może to mi dać spokoju. Proszę o opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×