Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żylaki powrózka nasiennego na obu jądrach


Gość Tyton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i zylaki powrozka nasiennego. Zaczynam sie troche bac, bo z biegiem czasu one sie na obu jądrach powiększaja. Lewe jadro to zaawansowany trzeci stopien, zylaki są dosyc duze, w jądrze przypominaja struktura zylaka na nodze. W prawym jądrze są troche mniejsze, ale zauwazylem lekkie powiększenie od czasu, kiedy regularnie sprawdzam, czyli mniej więcej od paru miesiecy. Na cale szczescie te zylaki nie sprawiaja mi bólu podczas wykonywania codziennych czynnosci czy cwiczen w szkole. Moge swobodnie biegac, jezdzic na rowerze i grac w przerozne dyscypliny. Czy moge wiec zaczekac z ewentualna operacja do 18 roku zycia, kiedy bede mogl zrobic badanie nasienia? Bo slyszalem rozne opinie na temat tych operacji. Wiadomo, nie jest to jakas powazna sprawa, niezbyt skomplikowany zabieg, ale jednak lekka obawa jest i moze da sie tego jakos ustrzec. Moj dziadek miał problemy z ukladem krążenia, mial tez zylaki i wydaje mi sie ze on tez mial ten sam problem i pomimo tego nie mial problemów z plodnoscia. Wiec moze jednak warto zaczekac do 18 roku zycia na badania i wtedy ewentualnie podjac jakies zdecydowane kroki gdyby wyszły nieprawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×