Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Toksyczne polekowe zapalenie ścięgien


Gość ssIG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem się zapytać jak wygląda rokowanie przy zapaleniu ścięgien i stawów po 14 dniowej kuracji chemioterapeutykiem f-chinolony *Cipronex*? Mam stierdzona enteropatie podeszwy na poziomie 1-2 a takze bola mnie stawy i miesnie w calym ciele (glownie w nogach i rekach* podejrzenie przewleklej polineuropatii). Cipronex odstawiłem 2 i pół miesiąca temu. Ktoś zna podobny przypadek - jakie rokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W tej sprawie radzę bezpośrednio skonsultować się najlepiej z neurologiem. Skoro 2 i pół miesiąca temu odstawił Pan ciprofloksacynę i nie widać wycofywania się objawów to raczej wątpię, że dolegliwości są związane z zatruciem organizmu tym lekiem. Może dolegliwości są związane np. z jakąś chorobą układową, autoimmunologiczną atakującą nerwy, mięśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku, konsultowalem poki co z ortopeda oraz z doktorem z Katedry Farmakologii CM UJ w Krakowie - obaj przyznali mi racje, ze moje objawy sa wynikiem zatrucia w/w *lekiem*.. Nigdy wczesniej nie mialem problemow ani ze sciegnami ani z miesniami ani kolanami bylem zdrowym 27 letnim chlopakiem a teraz mam stwierdzone polekowa enteropatie podeszwy na poziomie 1-2 oraz bola mnie stawy i miesnie w calym ciele (glownie rece i nogi). Niestety sam jestem sobie winny - w trakcie 14 dniowej kuracji jednego dnia niechcacy zdublowałem poranna dawke leku (zamiast 1 wzialem 2 tabletki). Po prostu zastanawiam sie jakie moga byc rokowania w przypadku takiej neuralgii(?) i czy te bole stawow przejdą z czasem czy raczej mam się liczyć że to już na stałe. Doktor z Katedry CM UJ ostrzegl ze moze to byc juz na stale i zebym uwazal na sciegna przez najblizsze dwa lata, bo nawet rok po lubia sie zrywac po tym *leku*.. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skrzywdzony tomek

Ja czytam o tym leku ale głównie pod kątem bardzo silnej mgły umysłowej jaką on wywosłuje i o bardzo silnych problemach z pamiecią i koncentracją jakie ciprofloksacyna wywołuje (brain fog) - czuje sie ajkbym nie miał mózgu. Każdy lekarz który neguje długofalowe skutki uboczne tego leku nie jest godny nazywania go lekarzem tylko oszustem który udaje lekarza. Oni nam zniszczyli zdrowie. W mojej sytuacji w wersji optymistycznej bede sie meczyl kilka miesiecy z mgłą umysłową i nawet zrobienie herbaty jest dla mnie trudne bo mój mózg jakby przestał myśleći czuje sie odurzony i wiele osób tak miało w PL i za granicą po fluorochinolonach np po Cipro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzezenie przed lekami fluorochinolony (cipro, levoxa, avelox, gemifloksacyna ...) Leki z grupy fluorochinolonow czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox,  gemifloxacyna, moxifloksacyna ... i inne o roznych nazwach handlowych sa silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe)  i powoduja degeneracyjne efekty uboczne jednoczesnie na danym pacjencie na tkance miesniowej, chrzestnej, sciegnach, tkance nerwowej ktore moga byc trwale, w rezultacie powodujac trwale kalectwo (czlowiek czuje sie jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym przewleklym bolem). W USA agencja FDA wystosowala mocniejsze komunikaty ostrzegajace o tych lekach: FDA Drug Safety Communication: FDA updates warnings for oral and injectable fluoroquinolone antibiotics due to disabling side effects Fluoroquinolone Antibacterial Drugs for Systemic Use: Drug Safety Communication - Warnings Updated Due to Disabling Side Effects FDA Drug Safety Communication: FDA advises restricting fluoroquinolone antibiotic use for certain uncomplicated infections* warns about disabling side effects that can occur together FDA strengthens safety warnings on Cipro, other antibiotics, due to dangerous side effects - CBS News Dodam jeszczcze ze fluorochinolony dzialaja toksycznie na mitochondria komorkowe, generalnie moga trwale uszkodzic kazdy narzad prowadzac do smierci (nerki, jelita, tarczyce, watrobe), ale mimo doniesien fda jeszcze nie wystosowala odpowiedniego komunikatu, ale jest to w trakcie. Uszkodzenia po fluorochinolonach kumuluja sie w organizmie i kazdy ma swoj wlasny limit tabletek tzn. mozna przyjac kilka serii tych lekow i dopiero po ktorejs tam serii czlowiek  moze stac sie kaleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem bardzo , co po dwóch latach od opublikowania swojej odpowiedzi, mógłby powiedzieć pan Tomasz Stawski- chirurg. Panie Doktorze. Czy już pan uzupełnił swoją wiedzę? Czy pańskie *wydaje mi się* zmieniło się w *jestem przekonany*? Na pewno jest Pan świadom tego, że wypowiadając się na forum internetowym jako lekarz specjalista wpływa Pan (a przynajmniej może wpływać) na decyzje i opinie ludzi, których Pan nie badał i nawet nie zna. A jeśli chodzi o skutki uboczne stosowania leków to proponuję ZAWSZE zanim Pan wyda JAKĄKOLWIEK opinię (nawet jeśli dotyczy leku, który Pan stosuje i zna od dawna) ZAPOZNAĆ SIĘ z ChPL, najlepiej z ostatniej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety mam to samo po ciprofloksacynie. ale wtedy jeszcze nie wiadomo bylo ze to ta choroba dobilo mnie podanie levoxy. efekt taki ze ze jestem wrakiem zrujnowane miesnie i sciegna minelo juz 3 lata a ja walcze o kazdy sprawny dzien. Podsatwowe czynnosci staly sie koszmarem, nawet chodzenie sprawia bol czy podnoszenie kubka z herbata. Za wprowadzanie takich lejkow do obrotu powinien byc kryminal!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko leki z grupy chemioterapeutyków mogą powodować podobne powikłania, u mnie wystąpiły one po zastosowaniu (krótkotrwałym), jednego z kortykosteroidów. Bóle i stan zapalny stawów i ścięgien ustąpił całkowicie dopiero po upływie 7 miesięcy od odstawienia leków, organizm dał radę się jakoś zregenerować, doskonale znam ten ból i mam nadzieję, że innym osobom poszkodowanym przez chemiczne środki lecznicze, też uda się jakoś z tego wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Stycznia jestem wrakiem psychicznym po cipronexie (3dni) i lewofloksacynie (2dni). Od tego czasu przebadalem sie ma wszystko co mozliwe. Teraz psychiatra i walka o kazdy dzien by nie palnac sobie w łeb. Trzymajcie sie poszkodowani!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dziesięć dni brałam po 2 tabletki cipronex 500 na zapalenie bakteryjne pochwy. Od pierwszego dnia zażywania do chwili obecnej mam poważny kłopot ze snem. Zdarza mi się, że prześpię w nocy godzinę lub dwie, ale jest to sen bardzo płytki. ogólnie jestem zmęczona i rozkojarzona. Lekarze których pytałam o moje kłopoty odpowiadali że nie mają one związku z lekiem. Nie wierzę w to. Jak czytam o bólach, to mogę napisać że i tak mam szczęście, bo bolą mnie tylko nie wiedzieć dlaczego pośladki.Trwa to od 10 czerwca 2016 roku. Pogodziłam się z tym faktem, bo nie mam wyjścia. Nerwy są złym doradcą . Nie dosypiam w dzień, bo szkoda mi czasu. Prowadzę higieniczny styl życia - godzina 22 jest świętością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

levoxa 500 na zapalenie prostaty, po 10 dniach ostre zapalenie stawu ręki, teraz mnie cała ręka ciągnie bolą stawy paliczków czuje co chwilę ukłucia w różnych kończynach, przechodzi to ? Jestem muzykiem i ręce są mi potrzebne do pracy ...

 

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×