Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w klatce piersiowej, obrzęk nóg i drętwienie dłoni


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z ustaleniem mojej diagnozy. Otóż...1,5 roku temu zaczęło boleć mnie w klatce piersiowej, bardzo wysoki puls i ciśnienie. Lekarz rodzinny podejrzewał zapalenie wsierdzia. Wykonałam wszystkie bad. kardiologiczne - wyniki ok, dlatego stwierdzono...o zgrozo - nerwicę serca... Żadne tabletki nie pomagają - serce wali jak oszalałe...puls prawie zawsze 120. Do tego doszły obrzęki nóg, drętwienie dłoni, uczucie zmniejszenia gardła, znaczne osłabienie organizmu, kłucie w klatce piersiowej i (od września ub. roku) ciągły 24godzinny szum w uszach... Laryngolog zalecił badanie tarczycy, lekarz rodzinny - odmówił wydania skierowania, dając kolejne leki na walące serce...Dziś prywatnie wykonałam usg tarczycy - wynik w normie. Jednak Pani wykonująca badanie zaleciła wykonać TSH, które zrobię jutro. Moje pytanie do Was kochani - czy możliwe, że to jednak hormony tarczycy są powodem tych dolegliwości? Czy jest możliwe, że TSH może wyjść źle przy prawidłowym obrazie usg? Co oprócz TSH powinnam wykonać fT3 i fT4, czy też T3 i T4 aby mieć dokładniejsze wyniki działania tarczycy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wykonałam TSH, fT3 i fT4 - wyniki prawidłowe, wszystkie mieszczące się w normie, więc nie jest to od tarczycy. Z jednej strony dobrze, z drugiej źle - dalej pozostaję bez diagnozy. Już mam serdecznie dość, z dnia na dzień czuję się gorzej... Czy możliwe, że to sprawy neurologiczne? Najbardziej martwi mnie uczucie tętna w lewym uchu i szum w głowie...Nie mam już sił na dalsze samodzielne szukanie tego, co mi dolega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniu jestem wlasnie po operacji tarczycy: wszystkie objawy jakie opisalas tez mialam : dzisiaj po tygodniu po usunieciu calkowicie tarczycy czuje sie lepiej chociaz bol glowy nie ustal a wzmocnil sie ale mozliwe ze to przejdzie: mialam tez problemy ze wzrokiem a nosze okulary a mimo wszystko musze siegac po lupe bo malych liter nie widze i nie przeczytam. mieszkam w niemczech i ciesze sie z tego bo widze ze polscy lekarze niechetnie kieruja na badanie tarczycy. moze sprobuj jeszcze raz gdzie indziej sie przebadac: moze w niemchech. tu naprawde jest fachowo i diagnoza od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób jeszcze badanie w kierunku hashimoto. mnie tsh , t3, i t4 wyszly dorbe natomiast przeciwciała wskazywaly kierunek na hashimoto. nadmienie jednak ze mialam guza, którego dwa tygodnie temu miałam wyciętego. tarczyce miałam ułożona głęboko do środka i tez podejżewam że bóle głowy i ramienia i ucha mogły byc od ucisku guza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×