Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak niezróżnicowany tarczycy


Gość Damian1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian1992

Witam u mojego taty (67 lat) 4 miesiące temu zdiagnozowano guza tarczycy który utrudniał mu oddychanie . Po biopsji okazało sie że to rak pęcherzykowy tarczycy, udało się załatwić bardzo szybko operację i 2 miesiące temu usunięto całą tarczycę i węzły chłonne , wyniki z diagnozy próbek komórek które były na tarczycy nie były jednoznaczne .Dostał skierowanie do Centrum Onkologi w Gliwicach. Dzisiaj wrócił do domu , miał jednodniową wizytę i wykonywane badania . Na wyniku jest napisane ,że to rak niezróżnicowany tarczycy c73. W rozpoznaniu doczytałem się takiego zdania *zachowana ogniskowo reakcja z tyreoglobulina*. Z tego co mówi tato lekarz powiedział mu ,że wszystko będzie dobrze i umówił na następny miesiąc na tygodniową wizytę właśnie w tym centrum gdzie będzie leczony radiojedem w tabletkach. Trochę się naczytałem o tym raku i wyczytałem między innymi ,że ten rodzaj raka w bardzo wielu przypadkach nie reaguje na leczenie chemią i radiojodem . Bardzo się martwię tym dzisiejszym wynikiem badania i prosił bym o ew rokowania i ocenę sytuacji .Dodam ,że tato czuje się bardzo dobrze po operacji na nic nie narzeka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×