Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Marskość a rozrost guzkowy wątroby


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktos mi pomóc. Wiem iz po biopsji jest to na 99% marskośc wątroby to jest to sformuowane, ale czy może zdarzyc sie pomyłka lub za mocne słowa z tą marskością, jezeli wątroba nie boli, wyniki, próby, markery w normie. Czy to po prostu może byc rozrost guzkowy wątroby. Jesli można zapytac to prosze o odpowiedz czy jest to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy oprócz biopsji jest jakieś inne badanie (USG jamy brzusznej, TK jamy brzusznej)??? Jeśli wynik biopsji mówi o marskości to takie rozpoznanie jest ostateczne. Może obecnie jest Pani w fazie utajenia choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam robione USG wyszło ze jest obszar o niejednorodnej echogeniczności ok. 5x3 cm.Miałam również TK jamy brzusznej którą wykonano dwufazowo przed i po podaniu kontrastu. W obrębie lewego płata wątroby obwodowo widoczna jest lita zmiana patologiczna ulegająca silnemu nierównomiernemu wzmocnieniu kontrastowemu o wym. 3,5x4.1x5 cm, i dlatego miałam robioną biopsje gruboigłową gdzie sugerują marskośc wątroby.Nadmieniam ze w ogóle nie pije alkoholu wiec bardzo mnie to zmartwiło z jakiego powodu. Czy antykoncepcja którą brałam 15 lat może miec wpływ na tą marskośc Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana taka raczej sugeruje rozrost guzkowe ogniskowy czyli FNH, który związany jest właśnie z zażywaniem środków antykoncepcyjnych. Dokładniejszym badaniem w tym schorzeniu jest rezonans magnetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na powtórnym badaniu USG okazało się ze guz sie powiekszył o 1,5 cm ma teraz obecnie 6x5x4,9 cm co z tym zrobic jak przez 3 miesiące tak sie powiekszył to mam dalej czekac.A jak bedzie dalej rósł to co wtedy lekarz nie dał mi na żadne badania tylko mowił ze nic by narazie z tym nie robił. Czy mam go posłuchac i dac sobie spokój prosze poradę. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę osobę która pisze posty o datę jego sporządzenia , bo nie wiadomo kiedy został napisany, a interesuje mnie temat -bo sama mam taki problem fnh, odezwij się i napisz coś , jak się czujesz? 03.01.2012r. godz. 20.37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to było 3 lata temu jak wykryto u mnie zmianę w wątrobie , później różne badania aż w końcu usunięto mi tą zmianę w czerwcu ponieważ się powiększała okazało się że jest to FNH , Po operacji wszystko było w porządku kazano tylko sprawdzać co pół roku. Dlaczego Ci odpisuję i jestem tu na forum to odpowiadam że dlatego iż znowu wykryto u mnie guza jest 3x3 cm. , ale tym razem po biopsji wykryto HCC czyi guz złośliwy 11.01 2012 r idę do szpitala na usunięcie tego guza a co będzie dalej nie potrafię napisać. Radzę Ci abyś to jak najprędzej usunęła nie ma na co czekać sama jestem tego przykładem POZDRAWIAM i życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naczyniaka 14mm od 8 lat na wątrobie i i w miąższu nerkowym ognisko hyperechogeniczne wykryte w lutym tego roku za pół roku do kontroli .jestem po usunięciu 8 guzków z obu piersi ,mam 32 lata ur.2 dzieci.czy wątrobie i nerkom coś grozi. 02.04 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedzialam sie ze mam zmiane fnh miesiac temu prosze napiszcie cos wiecej jakie mieluscie badania jak zyjecie z ta zmiana czy stosujecie jakas diete bo mi lekarz kazal tylko kontrolowac to co trzy miesiace Prosze odezwijcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdzie operuje się guza wątroby FNH , czy w jakimś specjalistycznym szpitalu czy na zwykłym oddziale chirurgicznym,proszę o odpowiedź, ewentualnie gdzie byłoby najlepiej go operować w razie * W *.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×