Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamana kość łonowa miednicy i żebro a czas hospitalizacji


Gość Zuzia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja 91-letnia mama została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. W ubiegły wtorek została przyjęta na oddział chirurgii, stwierdzono złamanie kości łonowej prawej oraz złamanie żebra, przedwczoraj robiono jeszcze zdjęcie Rtg kręgosłupa, wczoraj nie było jeszcze wyników tego zdjęcia, natomiast poinformowano mnie o wypisie w dniu dzisiejszym. Wczoraj miała jeszcze założony cewnik. Czy takie postępowanie szpitala to normalność? Przecież ja pomimo, że pracuję nie mam żadnych możliwości rehabilitacji w domu, a bez tego kobieta w tym wieku sama nie wstanie, czy w szpitalu nie powinno się choćby spróbować pionizować chorej? Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W takim przypadku złamania kości miednicy wskazane jest leżenie tygodniami co może oczywiście być przeprowadzone w warunkach domowych. Pionizacja wczesna jest niewskazana. O dalszym postępowaniu poinformują Panią przy wyjściu ze szpitala. Okresowe kontrole w poradni chirurgi urazowo-ortopedycznej według zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamę już stawiają na nogi, jakie mogą być skutki po tygodniu od wypadku stawania, we wszystkich możliwych publikacjach czytam o leżeniu co najmniej 3-6 tygodni. Czy tak wczesne stawianie pacjentki na nogi może spowodować jakieś konsekwencje? A co z rehabilitacją? Przecież bez rehabilitacji w warunkach domowych (cewnik) ta kobieta nigdy nie wstanie z łóżka. A co będzie jeśli nie odbiorę jej ze szpitala? Przecież są szpitalne oddziały rehabilitacyjne, gdzie można usprawnić taką kobietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×