Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rosnący guzek pod pępkiem, wzdęcia brzucha i zaparcia a przepuklina


Gość Sabrina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przepuklina kresy bialej, a pprzynajmniej tak mi sie wydaje. Wydaje, poniewaz gdy czytam I wpisy na tym forum I wszelkie inne informacje na ten temat, to wyglada, ze to problem, ktory postepuje dosc szybko a u mnie zaczelo sie to ponad 25 lat temu. Poczatkowo to byl maly guzek ok 5cm nad pepkiem. Nawet nie guzek, ale takie uwypuklenie. Gdy bylam u lekarza pierwszego kontaktu, stwierdzil, ze to przepuklina I moge z tym zyc az do smierci. No to nie przejelam sie tym za bardzo. I tak sobie zylam. W pierwszych latach pojawial sie tylko czasami, potem dopiero skojarzylam, ze wtedy gdy za duzo zjadlam na raz albo za twarde jedzenie. Takze, po wiekszych wysilkach. Z biegiem czasu gdy guzek sie pojawial byl coraz wiekszy. Tak gdzies od dobrego roku przestal sie chowac. Jest juz caly czas wyczuwalny ale widoczny tylko przy wzdeciach brzucha, ktore pojawiaja sie coraz czesciej. Staram sie jesc delikatne, lekkostrawne pokarmy pilnujac, zeby regularnie wyprozniac sie ale nie zawsze to sie udaje I coraz czescie pojawiaja sie drobne zaparcia no I te wzdecia. Czy to faktycznie przepuklina, czy nadal mam to ignorowac, I zyc z tym az do smierci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×