Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Duży, twardy i bolesny guz na głowie


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Kilka dni temu pojawił mi się na czole wielki guz, spuchła połowa czoła, guz jest twardy i bolesny, od 3 dni smaruje maścią Ichtiolową, ale to nie pomaga, nie mogę wyjść do ludzi... Ten guzek pojawił się na miejscu mniejszego. Tzn miałem od jakiegoś czasu takiego małego guza, coś jak kaszak, nie ruszałem tego, bo było mało widoczne i nie przeszkadzało, ale teraz zrobiło się coś w rodzaju wewnętrznego stanu zapalnego :( Co to moze być? Miałem już taką sytuację 2 razy, walczyłem z tym jakieś 3 tygodnie. Zauważyłem, że po zagojeniu, te mniejsze guzki/kaszaki (?) zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się okazało,zmiany hormonalne. Nie powtórzę co dokładnie, ale na przyszłość, gdyby komuś pojawiła się wielka gula na czole, mówię co robić : 1. NIGDY I POD ŻADNYM POZOREM nie gnieść, nie wyciskać itp. Jeżeli choćby przyciśniesz taką gulę, a w środku jest ropny stan zapalny, który rozleje się pod skóra, to będziesz miał/a cyrk na całym czole. 2. NIE MROZIĆ! to tylko powiększy gulę. 3. Zastosować maść ichtiolową i czekać, to jedyne co możesz zrobić. 4. Jeżeli po 4 dniu nie widać poprawy, idź do lekarza. Dostaniesz na receptę maść TRIDERM, bądź DAVERCIN, efekt będzie widoczny już po kilku godzinach 5. Najsmutniejsze jest to, że jeżeli złapie Cię to paskudztwo na kilka dni przed jakimś ważnym wydarzeniem w Twoim życiu, to po prostu masz pecha, nic nie zdziałasz, nie pogarszaj. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×