Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwężenie wymiaru przednio tylnego klatki piersiowej


Gość Thresh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakiś czas temu zrobiłem sobie Tomografie KT klatki piersiowej. I dostałem taki wynik: W badaniu KT struktur ściany klatki piersiowej uwidoczniono klatkę piersiową lejkowatą (o czym od dawna wiem) Zwężenie wymiaru przednio tylnego klatki - odległość wyrostka mieczykowatego od przedniego brzegu trzonów kręgowych wynosi 82mm. Chciałbym się zapytać co to znaczy?, czy mógł by to ktoś przetłumaczyć na prostszy język jeżeli się da?, od razu też chciałbym się dowiedzieć czy to zwężenie, da się jakoś z korygować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Oznacza to, że odległość między przednią powierzchnią kręgosłupa, a dolną częścią klatki piersiowej (tam, gdzie na dole łączą się żebra) wynosi około 8 cm. To bardzo mala odległość. Radzę w tej sprawie skonsultować się z torakochirurgiem. On po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania być może korekcji chirurgicznej (głównie jeśli ta wada klatki piersiowej wyzwala jakieś skutki uboczne np. niewydolność oddechową czy krążenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło że da się to z korygować ćwiczeniami, ponieważ nie mam żadnych skutków ubocznych przez moją wadę, nawet zapadniętej klatki. A jeszcze jedno pytanie mam, bo wystają mi trochę żebra, czy to może być spowodowane tym zwężeniem? Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×