Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Elastyczna narośl na powrózku nasiennym


Gość ormisiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i w sierpniu 2013r miałem zabieg na żylaki powrózka nasiennego. Teraz wyczułem jakby taką torebkę na powrózku okrągłą, koło 6mm. Jest to coś elastycznego. Odrobinę boli przy naciskaniu. Byłem na kontroli u lekarza w grudniu(od tego czasu żadnej zmiany, ani wzrost, ani zmniejszenie się tego czegoś) i nic nie wykrył. Dodatkowo poszedłem do urologa, powiedział, że idealnie się wygoiło, ale jest malutki wodniak nie wymagający interwencji. Kontrolę robię regularnie łącznie z usg. Co to może być? Poza tym co jakiś czas się onanizowałem i czułem, że wtedy ból się nasila. Uprawiam mnóstwo sportów i nie przeszkadza mi to. Czuję się świetnie, ale trochę mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To właśnie zapewne niewielki wodniak powrózka nasiennego. Nic niepokojącego. Jeśli nie powiększa się wymaga tylko obserwacji i nic poza tym - okresowa kontrola u urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antoni Kosiba

Mała *torebka* na najądrzu - jeśli jest płaska, twardawa (konsystencja coś, a la kalmary*) i boli przy dotyku, może być także torbielą. Wodniak jest mniej sprężysty i przy lekkim nacisku raczej nie boli. Jeśli zmiana jest monitorowana przez badanie USG i samobadanie, które nie wykazują szybkiego wzrostu zmiany, raczej nie ma powodu do zmartwień. Gdyby było to coś złego, działoby się szybko, a Pan sam najszybciej by to zauważył. Gdyby guzek nadal spędzał Panu sen z powiek, proponuję kontrolnie wykonać badania krwi pod kątem markerów nowotworowych: AFP, LDH, b-HCG. Pozdrawiam i życzę rzadkich kontaktów z usługodawcami medycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×