Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból pleców w okolicy nerek


Gość SzaX

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężki ból z tyłu pleców okolice prawej nerki niepromieniujący(tak jakby ktoś uderzył mnie w tył nerki jakimś kijem). Mam 25 lat. Pracuje od 4 miesięcy pracuję na budowie, od 2 tygodni urlop. Wczoraj leżąc i oglądając tv na prawym boku na łóżku delikatny ból się nasilał przez 5 minut, położyłem się płasko na plechach, ból przestał się nasilać, ale dalej istniał. wstałem i ból zaatakował pełnią siły, straszny ból. położyłem się na lewym boku i ból zaczął ustawać po 10 minutach, przeszło po kolejnych 10 minutach. Nigdy nie miałem tego typu bólu, miałem kiedyś (10 lat temu) korzonki, lecz był to ból zupełnie innego typu (kłujący). Czego ten ból mógł dotyczyć? Strasznie mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Taki ból może być związane z uciskiem korzeni nerwowych (w przypadku zmian patologicznych w zakresie kręgosłupa być może związanych z wysiłkiem) albo z patologią w zakresie nerki np. kamica. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Celem diagnostyki możliwe, że będzie koniczne wykonanie RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, USG brzucha i przestrzeni zaotrzewnowej i badanie ogólne moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech dni boli w dole pleców , najbardziej na wysokości krzyża, ból najgorszy jest w nocy gdy zmieniam pozycję ciała i rano po wstaniu z łóżka gdy mam wrażenie ,że tamta częsć ciała jakby sztywnieje w dzień też boli ale nieco mniej , smaruję żelem fastum ale jak do tej pory nic nie jest lepiej, boję się czy to nie od nerek , zrobiłam badanie moczu i wyszło np ślad krwi-liza, ślad ciał ketonowych ,i w osadzie mikroskopowym b. liczne nabłonki płaskie i liczne bakterie, pozostałe wartości w normie chociaż leukocyty i erytrocyty na granicy normy lekarz rodzinny powiedział ,że ten ból nie jest od nerek tylko kręgosłup boli, dostałam urosept i fastum żel do smarowanie bo bałam się zastrzyków ale ponieważ nie pomaga nadal niepokoję się czy to nie nerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JOANNA

Hej, miałam niedawno podobny problem. Podsyłam fajny artykuł, który może pomóc w rozróżnieniu źródła bólu (często ciężko odróżnić ból pleców od bólu nerek) https://promedycyna.pl/jak-odroznic-bol-plecow-od-bolu-nerek/ Proponuję jednak skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje powód dolegliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×