Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Alternatywa dla operacji przepukliny


Gość Marian A.1940.01.27.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marian A.1940.01.27.....Dnia 1

Mam 70-ty rok życia i stwierdził lek. chir. przepuklinę, dostałem skierowanie na operację,oraz polecenie zaszczepienia się przeciw żółtaczce{u lek.domowego},po pierwszym zastrzyku mam ustalić termin zabiegu w szpitalu.Ze względu na wiek i stan serca,mam poważne wątpliwości, czy aby nie przyplątają się jakieś nie przewidziane powikłania{zapalenie otrzewnej,jakaś inna niewydolność organizmu} itp.Przedewszystkim szybki nawrót,dobrze jak poczytałem to nie narkoza tylko miejscówka, bo mój silnik chyba by nie wytrzymał.I dlatego moje pytanie czy aby jakoś inaczej sobie pomóc,jakis pas,środki wzmacniające farmaceutyczne,witaminy, czy inne,np.ćwiczenia,oraz jak długo można to odwlekać? .Na koniec co mogło być przyczyną,jest zima nie wykonuję prac fizycznie obciążających zbytnio,często ostatnio korzystałem z roweru,może jazda pod górkę,przyspieszyła,powstawanie małego gózka,który po wciśnięciu się chowa,pomaga mi w spacerach ze psem szeroki pasek.POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powstanie przepukliny nie ma Pan żadnego wpływu. To osłabienie Pana tkanek powłok brzusznych, taka przypadłość wielu ludzi. Nawet niewielki wysiłek, kaszel, zaparcia mogą wywołać powstanie przepukliny. Tylko leczenie operacyjne spowoduje wyleczenie tej przypadłości. Nie ma leczenia zachowawczego. Radzę zoperować się jak najszybciej. Mniejsza przepuklina to mniejszy zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×