Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Znacznie rozdęta poprzecznica i wstępnica


Gość Miniok

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wyjaśnienie opisu. W podbrzuszu po stronie L.widoczna w badaniu USG płytko położona(podciągnięta w wzroście?)pętla jelitowa o miernie pogrubiałych odcinkowo, hypoechogenicznych ścianach.Znacznie rozdęta poprzecznica i wstępnica Co może być przyczyną i jak to leczyć.Czy to coś poważnego.Dodam że odczuwam punktowy lekki ból przy naciskaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nie wiem czy w przeszłości miał/a Pan/i wykonywane jakiekolwiek operacje w zakresie jamy brzusznej. Taki obraz jelit w badaniu USG jamy brzusznej sugeruje podniedrożnościowy stan jelita grubego w części lewej czyli zagięcia śledzionowego lub zstępnicy. Ten stan może być związany ze zrostami w jamie brzusznej. Niestety w takim przypadku nie ma możliwości jakiegokolwiek bezpośredniego leczenia. W przypadkach związanych z dolegliwościami zrostowymi ewentualnie stosuje się leki poprawiające kinetykę jelit. Proszę wynik skonsultować z lekarzem kierującym na USG jamy brzusznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Nie wiedziałem że to istotne ale miałem robione po 2 operacje z L.i P. strony przepuklin(razem 4) oraz wyrostek.Oczywiście byłem u lek.ogólnego(kierował) ale tu dowiedziałem się że mam iść do gastrologa,ogólny nie wiedział jak to wyjaśnić.A do gastrologa dopiero za 4 miesiące termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×