Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia na siłowni po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 miesięcy temu byłem poddany operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej do dnia dzisiejszego odczuwam ból w miejscu jej powstania bylem z tym u chirurga i powiedział, że musze uzbroić się w cierpliwość bo przez jeszcze kilka następnych miesięcy będe odczuwał ból.I teraz moje pytanie czy moge zacząć ćwiczyć na siłowni i czy taki ból nie stwarza żadnego zagrożenia na moje zdrowie.Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem przepuklinę 3 lata temu, miesiąc temu zacząłem chodzić na siłownie, czy powinienem jakichś ćwiczeń unikać? Słyszałem, że ćwiczenia na nogi są nie wskazane, ćwiczę nogi już przez cały miesiąc, na jednym przy podnoszeniu ciężaru nogami leżąc na brzuchu czuje lekki ból w okolicy blizny pooperacyjnej, czy mogłem sobie już przez te ćwiczenia uszkodzić ? Odczuwam również ból przy wykonywaniu brzuszków na ławce tyle że ostrzejszy, czy przez te ćwiczenia mogę doprowadzić do nawrotu przepukliny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Proszę robić ćwiczenia na ławce np. wyciskanie sztangi z nogami-stopami na ławce zgiętymi skoro odczuwa się ból i odpuścić narazie rozpiętki chodzi mi tu o wstawanie ze sztangielkami z ławki. Na rozciągnięcie klaty przejśc na maszyne to ćwiczenie w siadzie, a więc bezpieczne dla tej okolicy operowanej. Na biceps odpuścić sztange uginanie przedramion w staniu przejśc na modlitewnik lub pojedynczo każdą ręke w siadzie ćwiczyć uginanie w oparciu ramienia o udo.Co do brzuszków też nogi na ławce w koncie prostym a leżymy na materacu na podłodze wtedy mięśnie pachwinowe są nie aż tak naprężone. Ja też jestem po operacji lewostronnej pachwinowej 2- tygodnie i bedę chcial tak po 2-3 miesiacach próbował powoli cwiczyć dobierając odpowiednie ćwiczenia sobie aby jak najmniej narazić tą okolice. Poprostu obserwuj siebie i patrz co jest dobre dla ciebie, jak boli odpóśc trening dane ćwiczenie zmniejsz obciążenie pozycje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mialem operacje pol roku temu ..przepuklina prawostronna. Lekki bol odczuwalem tylko przez pierwsze 2 mies, A teraz gdy juz minelo pol roku to nie odczuwam zadnego bolu, wiec czy moge zaczac cwiczyc i pozniej przejsc do ciezszych planow treningowych nie obawiajac sie jej powrotu ? . Czy raczej lepiej bedzie jak bede sie czymal powyrzszych zalecen ? ** Prosze o odp bo sam nie wiem co robic*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz lat 23

Witam mialem operacje 2 tygodnie temu, przepuklina lewostronna.Jestem wyczynowym kajakarzem,reprezentantem Polski itp i chcialbym jak najszybciej wrocic do cwiczen.Po jakim czasie moge NAJSZYBCIEJ zaczac cwiczyc?jakie formy cwiczen na silowni, sali, basenie, co mozna robic a co nie?co zrobic aby przyspieszyc powrot do zdrowia?jakies masci?leki?zalezy mi na jak najszybszym powrocie do cwiczen i do zdrowia, a w szpitalu zostal bardzo slabo poinformowany w tej sprawie. Bardzo prosze o pomoc i informacje w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kilka dni po operacji przepukliny pachwinowej.Wyczynowo trenuje karate,dodatkowo ćiwcze na siłowni,biegam.Kiedy bede mógł zacząc ćwiczenia na siłwni,kiedy rozciagające a kiedy pełny trening czyli walka,ćwiczenia na przyrzadach itd.Dodam ,ze mam wstawiona siatke w pachwiniE.Najberdziej zalezy mi na informacji kiedy bede mógł zacząc wykonywać techniki nozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Mateusz też jestem po pachwinowej z siątka, od 13 sierpnia minęły już 2,5 miesiąca... po ok 3 tyg. zaczęłem jeździć na rowerze rekreacyjnie, to nawet wskazane... by dużo się ruszać. OD wczoraj już zaczynam ćwiczenia z ciężarkami na ramiona, barki... czytałem też, że brzuszki są polecane... tylko nie wiem czy już mogę je robić, jutro spróbuję. Myślę, że pełny trening to min 3 miesiące u Ciebie, a rozciągające to dałbym 2 miesiące luzu. Choć wiesz... to zależy od tego czy będziesz coś odczuwał, jak wszystko ok... to do dzieła:) to zaleta siatki..., jest pewniejsza... więc działajmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, (27.01.2012)Obecnie jestem 2 dni po operacji przepukliny. Jest to moja druga operacja (pierwsza była lewostronna, teraz prawostronna). Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie (siłownia, basen, bieganie). Co do ćwiczeń fizycznych, to zaleca się odpoczynek po operacji do ok 2 miesięcy. Po tym czasie można zacząć wykonywać delikatne ćwiczenia (na minium 6 miesięcy odradzam wykonywanie martwych ciągów i przysiadów - chodzi o to, aby unikać w tym czasie ćwiczeń, które mogą obciążać miejsce wstawienia siatki). W ciągu tych dwóch miesięcy po operacji polecam jak najwięcej spacerować, gdyż jest to nalepsze ćwiczenie na wzmocnienie naszych mięśni brzucha. Osoby zestresowane operacją uspokajam- nie ma co się bać, trzeba to zrobic by żyć dalej i bez bólu. U mnie przepuklina wiąże się z genetycznym osłabieniem tkanek, więc mam świadomośc, że muszę wybierać odpowiednie ćwiczenia siłowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pare dni bende miał operacje na przepuchline pachwinowom lewo stronom waze 115kg mam 21 czwiczyłem ponad 2lata uciekłem 3razy przed operaciom teraz ide bo już nie daje rady fizycznie i psychicznie martwie sie tym że minie duzo czasu zaczym zaczne czwiczyc po jakim czasie moeg zaczonc czwiczyc i biegac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zbigniew

Bardziej obawiam się tej bezczynności po operacji niż samej operacji. Fakt, że przez 3 m-ce nie będzie można dźwigać jest dla mnie czymś trudnym do przyjęcia. Lubię wysiłek, lubię pracować przy wszelkich pracach, gdzie widać efekt. Jak nie mam co robić, to ćwiczę na własnej siłowni, aby być ciągle sprawnym. Wkrótce czeka mnie druga operacja (druga strona) a jeszcze się nie zregenerowałem po pierwszej, która była niecały miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×