Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uwypuklenie po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , Jestem już trzy lata po operacji przepukliny pachwinowej prawej, bez użycia siatki, gdyż chirurg powiedział, że jest to niewielka przepuklina i nie ma sensu wszczepiać sztucznego implantu. Po zabiegu przez ok. rok odczuwałem w pachwinie pojawiający się ból, czasami pieczenie, szczególnie rano gdy wstawałem z łóżka, podczas siedzenia, gdy trochę pochodziłem ból mijał, dodatkowo pojawiał się też ból prawego jądra i to nie raz bardzo mocny. Po roku minęły już te objawy i czułem się dobrze, wróciłem do sportu i wszystko było jak najlepiej. Cały czas jednak w miejscu blizny da się wyczuć miękkie uwypuklenie, które czasami jest większe a czasami mniejsze. Zacząłem się zastanawiać czy to nie jest wznowa, ale podczas kaszlu to zupełnie się nie powiększa, nie czuję żadnych uderzeń, absolutnie nic podczas kaszlu w tej pachwinie nie wyczuwam, nie odczuwam bólu, ogólnie w niczym mi to nie przeszkadza i prawdopodobnie nawet nie zwróciłbym na to uwagi gdyby nie było to wyczuwalne pacami. Czasami to uwypuklenie jest trochę większe, czasami mniejsze, nie jestem w stanie tego wsunąć palcami, uwypuklenie jest miękkie i nie ruchome. Ciężko mi stwierdzić co wpływa na to, że jest ono raz lepiej wyczuwalne, a raz gorzej. Chodzę na siłownię i zaobserwował, że podnoszenie ciężarów nie wpływa na powiększenie rozmiarów tego uwypuklenie, czasami nawet przeciwnie, gdy kończę trening to uwypuklenie jest mniej wyczuwalne. Gdy naciskam na to uwypuklenie nie jest ono bolesne. Przed operacją mogłem bez problemu wyczuć podczas kaszlu, że jest to przepuklina, czy też podczas dźwigania czegokolwiek. Zastawiam się co to może być, czy jest to może zgrubiała tkanka włóknista? Albo jakiś tłuszczak? A może rzeczywiście jest to przepuklina? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Z opisywanego stanu miejscowego jaki Pan przedstawił wątpię, że jest to wznowa przepukliny. Może w ten sposób uformowała się blizna, która nie tylko występuje w obrębie skóry, ale także formuje się w tkance podskórnej. Aby konkretnie wyjaśnić czym jest zgrubienie radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. On po badaniu wyjaśni problem. Być może zaleci jeszcze wykonanie USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×