Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy endoprotezy po operacji biodra


Gość Irena

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 2,5 roku po operacji lewego biodra Było dobrze,ale od jakiegoś czasu boli mnie okolica pod blizną .Ból jest na tyle mocny,że utrudnia chodzenie.Ortopeda sprawdził ruchomość stawu,jest dobrze,Polecił zrobić RTG kręgosłupa, zdjęcie wykazało sporo zmian. w okolicy krzyżowo-lędźwiowej Martwi mnie jednak ból okolicy sztucznego biodra.Czy mogą to być jakieś zrosty pooperacyjne,jak je zlikwidować? Proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Ból zapewne nie jest związany z przebytym zabiegiem wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego i związanych z tym może zrostów, ale ze zmianami zwyrodnieniowymi w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Takie zmiany w tym odcinku kręgosłupa mogą wywoływać ból w stawie biodrowym. Radzę z tym problemem udać się do neurologa, który po zbadaniu Pani i analizie zdjęcia rentgenowskiego zaleci dalszy sposób postępowania leczniczego i diagnostycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ireny ja terzmiaiem wstawione 2 endoprotezy bioder ijednej nieczuje wcale jest idealna a druga jorz drugi rok boli bardzo boli mnie nad kolanem i taksamo w okolicy blizny bylem kilkakrotnie przesfietlany i chirurdzy twierdza jest dobrze a mnie dalej boli i niemoge poruszac sie bez koli mem 53 laqta a niemoge normalnie sie poruszac sadze ze lekarze cos spieprzyli a najwazniejsze bym zapomnial ta bolaca byla reoperowana gdyrz po operaci okazalo sie ze jest zarazona jakas bakteria jaka niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×