Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie nawrotu grzybicy penisa


Gość Bartosz.A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno miałem grzybicę. Pierwszym razem smarowałem tydzień *Clotrimazolum* a następnie przez 2 tygodnie maścią *Travocort*. Niestety miałem nawrót po zaprzestaniu używania *Travocortu*. Za drugim razem smarowałem przez 1,5 tygodnia *Clotrimazolum*, przez 2 tygodnie *Travocortem* a następnie przez kolejne 2 tygodnie *Travogenem*. Dodatkowo brałem tabletki Trioxal przez 4 tygodnie ale głównie na grzybicę paznokcia którą także mam. Po wczorajszej wizycie u dermatologa dostałem na 3 dni *Elosone* a później mam używać *Alantan Plus* gdyć Pani dermatolog stwierdziła, że prawdopodbnie uczuliłem się na poprzednie owe maści. Dziś zauważyłem zaczerwienie w miejscach gdzie była grzybica oraz takie jakby pęcherzyki (załączam foto). Moje pytanie to czy nie jest to czasem kolejny nawrót grzybicy a faktycznie tylko zwykłe podrażnienie/uczulenie?! Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam. http://tinypic.com/view.php?pic=309ttl4&s=5#.UlAVXlPBP6g http://tinypic.com/view.php?pic=1zxsdvs&s=5#.UlAVX1PBP6g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Niestety, ale na podstawie samego obrazu zmiany nie można ewidentnie napisać czy jest to podrażnienie/uczulenie czy też nawrót grzybicy (bardzo podobny obraz morfologiczny). Chociaż bardziej bym sugerował w Pana przypadku i w sposobie leczenia grzybicy, że to tylko jakieś podrażnienie. Najlepiej w tej sprawie ponownie skonsultować się z dermatologiem. Są preparaty dostępne na receptę zawierające i środki przeciwuczuleniowe i przeciwgrzybicze, które w takim przypadku można by zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
Jestem tutaj pierwszy raz.Chciałem opisać swój problem.4 lata temu zaraziłem się grzybicą penisa.Po dłuższym czasie udało mi się z tego wyjsć.Niestety  powróciła rok temu i trwa do tej pory(chociaż udało się 3 miesiące mieć spokój)
Brałem już wiele maści i leków m.in.Travogen,clotrimazolum,advanta,tabletki flukofast w przeciągu roku 3 albo 4 razy,travcort na pachwinę,bo też tam coś się pojawiło chociaż akurat to skutecznie jednorazowo wyleczyłem,zinalfat,pimafucort,locoid.Na clotrimazolum i pimafucort mam jakieś uczulenie także w zasadzie ich nie używałem.Właśnie wczoraj skończyłem 2 tygodniową kurację flucofastem 14 dni i travogenem.Wyglądało wszystko pięknie.Niestety po masturbacji wsykoczyło znowu to czerowne dziadostwo na czubku,cewece i wędzidełku.Nie mam siły już z tym dziadostwem walczyć i zastanawiam się co robić.Prawdopodbnie zmienie lekarza dermatologa chociaż nie wydaje mi się.że źle mnie leczy,ale coś musze nowego wdrożyć.Zastanawiam się nad specjalistyczną  dietą o której coraz więcej czytam mimo,że już teraz prawie w ogóle nie spożywam cukru,ale widocznie to za mało.O kontaktach seksualnych z żoną nie wspomnę,bo takich nie ma,mimo wszystko poszła do ginekologa i profilaktycznie bierze leki mimo,że ginekolog nic u niej nie zauważył.Urolog natomiast podsunął mi pewnie pomysł,który wdrażam powoli w życie.Zaproponował zeby chodzić jak najwięcej z odsuniętym napletkiem i psikać Octaniseptem(co ciekawe pani dermatolog  odradziła mi ten lek po którym mogą być podrażnienia).Żąładź po niem jest czerwona,ale po chwili wraca do normalnego koloru.Pytanie.Czy to dobry pomysł chodzić z odsłonietą żołedzią?Czy należy zrobić badania/wymaz/posiew w kierunku drożdzy?ustalić przyczynę i ich rodzaj?Dlaczego nasila się to właśnie przy wytrysku?Słyszałem też o dobrych opiniach kąpieli w wodzie z octem,ale wydaje mi się to po prostu niebezpieczne.
Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×