Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak czucia w nodze i opadająca stopa


Gość Aga 40

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka ponad dwa tygodnie temu miała operację wstawienia endoprotezy stawu biodrowego praktycznie tytan stanowi obecnie całą byłą kość udową bo jej kość od niemowlęcia był bardzo zniszczona .Okazało się po operacji ,że nie ma czucia w nodze .Po paru dniach zaczęło minimalnie czucie wracać w okolicy wstawionego biodra i przy tym towarzyszył jej straszny ból .Dziś miała badanie msg które wykazało ,że nerwy w ogóle nie pracują .Jaką ma szansę po rehabilitacji ,że stanie na nogi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zabiegu jak się okazuje mogli drasnąć nerw, który unerwia przednią cz. piszczela. Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia nerwu i jak przebiega reinerwacja - regeneracja nerwu. Nie wiem czy jest sens po 2 tygodniach operacyjnie zbliżać uszkodzone końce nerwu - raczej nie. Trzeba przeprowadzać dobra elektrodiagnostyke jak ten nerw się zachowuje, rehabilitacja i wszystko inne hmm zależny od tego jak to się zregeneruje. Układ nerwowy jest zdolny do dużej regeneracji i plastyczności, ale rokowania są trudne do oszacowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie drasneli , pieprzeie, przypadki z przecięciem nerwy się nie zdarzają, nerw jest cały. Podczas operasji trzeba rozepchać i przytrzymać tkanki żeby dostać się do kości, normalna rzecz, czasami to trzymanie , powoduje uciśniecie nerwy i chwilowe niedotlenienie przez co nerw traci na pewien czas swoją funkcję. niestety metabolizm nerwu jest na tyle powolny że potrwać to moze nawet kilka tygodni i trzeba czasu. Badania warto zrobic aby wiedzieć ile to moze potrwać miejwięcej jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu piszecie , operacje miałam 2,5 roku i noga wciąż drętwa , uciśnięcie ? na ponad 2 lata

jest opcja że nic nie wróci do poprzedniego stanu. mnie też opowiadali " trzeba czasu , dwa miesiące , potem 4 , nieeee rok , może dwa ...i dalej nic , kłamstwaaaa nic już nie będzie takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×