Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda grudka w mosznie


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od mniej więcej miesiąca zauważyłem lekkie bóle prawego jądra, ale dopiero dwa tygodnie temu odkryłem ich przyczynę: niewielką, twardą grudkę (ok 6-8 mm) w mosznie obok właśnie prawego jądra. Nie ma ona bezpośredniego kontaktu z jądrem, ale sprawia wrażenie luźno z nim połączonego. Uwiera w jądro, które jest lekko powiększone, ale żadnych innych zmian na nim nie ma. Wydaje mi się, że w ciągu tych dwóch tygodni grudka się lekko powiększyła, ale to może być moje wrażenie. Kilka miesięcy temu byłem u urologa z innego powodu, miałem robione USG i właśnie na prawym jądrze wykryto u mnie kilka torbieli. Lekarz również powiedział, że guz może rozwijać się jedynie w obrębie jądra, jego rozwój w innym miejscu moszny jest niemożliwy. Mimo to chciałbym się upewnić, czy zmiana którą wyczuwam może być niebezpieczna. (Zdaję sobie sprawę, że pewność może mi dać jedynie wizyta u lekarza, chciałbym się tylko dowiedzieć, czy jest ona w moim przypadku konieczna.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno napisać bez badania czym może być ten guzek. Może to jakiś zwłókniały lub wykrzepiały żylak powrózka nasiennego skoro nie ma ten guzek powiązania z jądrem. Radzę jednak w tej sprawie skontaktować się z urologiem i upewnić się, że wszystko jest w porządku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 takie guzki obok siebie. Pierw myślałem, że to pryszcze, ściskałem je mocno ale nie pękały, ściskałem tak mocno że w miejscu wyciekała ropa i zorbił się strup. Kilka dni później zobaczyłem, że widać kawałek białego czegoś. Ponownie ścisnąłem i wyszła mi taka zamknięta biała twarda kulka a druga, która znajdowała się obok niej, pękła jak pryszcz. Troszkę pokrwawiło, zdezynfekowałem ranę i założyłem plaster. Dzisiaj jest wszystko w porządku, została tylko maleńka blizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×