Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie polipa w odbycie u 5-letniego dziecka - czy konieczna operacja?


Gość Anna z Legionowa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie ten sam problem, mój syn 4 lata od 3 dni robi wolny stolec przy podcieraniu pupy zauwazylam krew.Byłam wczoraj u pediatry i uważa że nie powinnam sie tym martwic bo*podobno*to czesto zdaża się u dzieci.Po rozmowie i moich obawach o dziecko (czekałam na nie 12 lat )dostalam skierowanie na badania i USG.Jadę w poniedzialek i bardzo się boję wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Proszę o pomoc moje dziecko od października przy każdym oddaniu stolca krwawi z odbytu, żadne leki nie pomagają, wszystkie badania są w porządku.Czy powinnam może wykonać kolonoskopię dziecku i wykluczyć polipy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam ten problem z moim synem 5 lat, po oddaniu stolca ma plamkę krewki na papierze toaletowym byłam JuZ u 4 lekarzy i każdy mówi ze podrazniona śluzówki ale ja JuZ nie mam sił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mój syn urodził się z tym problemem Ciągły płacz niemożnośc zrobienia kupki , pojawiała się krew..... Wkładałam czopki glicerynowe żeby tylko dziecku pomóc Tak mówiąc prawdę wkoło to samo Poszłam do pediatry i sama poprosiłam o skierowanie do chirurga dziecięcego , zaznaczam dla dzieci hirurg Pani doktor syna zbadała i zaleciła badanie kolonoskopi ( konieczne w szpitalu pod narkozą Zgodziłam się i okazało się że to szczelina odbytu Proszę nie słuchać lekarzy tych , którzy nie mają wiedzy lecz udać się do odpowiedniego lekarza,,, a jak nadchodzi koniecznośc to wykonać kolonoskopię szkoda czekac dłużej tym bardziej że dziecko cierpi Pozdrawiam Może moja rada przyda się,,,,,,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od 2 lat moj 8 letni synek ma krwawienia wraz z oddawanie kupki. Bywalu zaparcia i luxne kupy to jednak pozostaje niwyjasnione. Obecnie jest po kolonoskopi ktora nic nie wykazala procz malych guzkow spowodowanych lewatywami. Mial wlew kontrastowy ktory wykazal ze ma wydluzone jelito grube w ktorym poprzez zaparcia moga zbierac sie kamienie kalowe. Mial rowniez wycinek z jelita grubego gdzie w odbytnicy nie wystepuja ruchy robaczjowe. Zalecono nam tylko diete wysokoresztkowa ktora owszem poprawila wynik braku krwi w stolcu ale krew po polroku wrocila. Obecnie robimy badania uczuleniowo pokarmowe i czekamy na wyniki bo nadal niewiem co tak naprawde jest przyczyna krwawien. Na koniec zostanie ylko zrobienie przeswietlenie kamerka calych jelitek i daj borze znajdziemy odpowiedz.narazie dbam o diete dziecka i sie nie poddaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krysia238@gmail.com

Witam ! miałam ten sam problem u synka kiedy przyszło zrobic kupe był okropny płacz a kupki były luzne nie było zaparc moze tylko czasami ale gdy doszło juz do jednej kupki na tydzien udałam sie spowrotem do lekarza domowego i dostałam skierowanie do lekarza specjalisty dzieciecego lekarz zrobił USG odbytu i dostałam ten sam lek co od lekarza rodzinnego tylko nie jedna saszetka dziennie tylko 6 saszetek dziennie zmniejszajac na koniec do 2 saszetek na dzien i porada bardzo wazna dla dzieci ktore maja 2 latka a siedza juz na ubikacji nozki mosza byc na rzesełku nie wisiec w powietrzu a lek nazywa sie FORLAX junior moje problemy znikneły juz rok minał jak bierze forlax moze jesc co chce pic co chce i ja spie spokojnie.pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krysia238@gmail.com

KRYSIA238@GMAIL.COM PRZED CHWILĄ Witam ! miałam ten sam problem u synka kiedy przyszło zrobic kupe był okropny płacz a kupki były luzne nie było zaparc moze tylko czasami ale gdy doszło juz do jednej kupki na tydzien udałam sie spowrotem do lekarza domowego i dostałam skierowanie do lekarza specjalisty dzieciecego lekarz zrobił USG odbytu i dostałam ten sam lek co od lekarza rodzinnego. tylko nie jedna saszetka dziennie tylko 6 saszetek dziennie zmniejszajac na koniec do 2 saszetek na dzien i porada bardzo wazna dla dzieci ktore maja 2 latka a siedza juz na ubikacji nozki mosza byc na krzesełku nie wisiec w powietrzu a lek nazywa sie FORLAX junior moje problemy znikneły juz rok minał jak bierze forlax moze jesc co chce pic co chce i ja spie spokojnie.pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze mamy podobny problem - ni zaparciami tylko z krwawieniem po oddaniu stolca - zaczelam szukac w necie podpowiedzi. Bylismy w szpitalu, wykluczyli uraz i krwawienie wewnetrzne, czekamy na TK. Kilka dni przed zdarzeniem syn byl u dentysty i zstosowano zel z duza dawka fluoru na zeby, zalecono mycie pasta ze zwiekszona dawka fluoru i plukanie preparatem z fluorem. Nie ma prochnicy ale problem ze szkliwem....dostosowalam sie do tego i teraz znalazlam mnostwo angielskojezycznych artykulow na temat zatruc zwiazkami fluoru takze u dzieci, objawiajace sie min w ten sposob. Moze u Was bylo podobnie ? Jesli tak, potwierdza to teorie o tak duzej szkodliwosci zwiazku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn ma 16miesięcy i nie ma zaparć a krew pojawia się prawie przy kazdej kupie. Wianuszek odbytu jest napuchnięty i sinawy. Z jednej strony bardzo napuchniaty, wygląda to jak zylak czy polip. Chirurg twierdzi, ze tak male dzieci nie maja zylakow odbytu. Bedziemy konsultowac to z innym chirurgiem bo ja wiem, ze dzieci miewaja polipy. Doradzcie, moze proktolog? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×