Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie polipa w odbycie u 5-letniego dziecka - czy konieczna operacja?


Gość Anna z Legionowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna z Legionowa

Panie doktorze, Córka obecnie lat 5 została zapisana na operację w związku z podejrzeniem polipa w odbycie. 2 lata temu przez rok miała poważne zaparcia. Po roku od ustąpienia zaparć przez kila dni pojawiała się krew po oddaniu kały. Zniknęła na rok i po roku ponownie pojawiła się krew. Trwało to ok 1,5 miesiąca. Nie było żadnych innych dolegliwości. Chirurg uznał, że konieczna jest operacja w celu sprawdzenia czy jest to polip. Jeśli nie polip, to jaka może być przyczyna? Proszę to o odpowiedź, czy rzeczywiście konieczny jest ten zabieg, czy też można z tym jeszcze poczekać. Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

A czy tym zabiegiem ma być kolonoskopia? Podczas tego zabiegu można wykonać polipektomię. Generalnie przyjmuje się, że rak jelita grubego rozwija się z polipa gruczolakowatego dlatego najlepszym wyjściem jest jego usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z Legionowa

Rozumiem, niestety jest jeszcze jeden problem, ponieważ córka od ponad pół roku ma przewlekły katar, którego nijak nie da się zwalczyć. W tej sytuacji rozumiem, że narkoza jest raczej wykluczona do czasu wyleczenia. Czy ma to być kolonoskopia to nie wiem. A jeśli to nie polip, jak można jeszcze wytłumaczyć takie krwawienia. Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jeżeli chodzi o jelito grube to przyczyną krwawienia może być: choroba zapalna ( wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego- Crohna), uchyłki jelita, żylaki odbytu i oprócz polipów nowotwór. Niestety nie wiem jakie jest zwiększone ryzyko występowania tych chorób dla 5 latka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ola z Pszowa

chciałabym się podzielić wiedzą ,mój syn w wieku 3-4 latek miał takie same objawy jak pani córeczka.Krwawił obficie po oddaniu stolca.Lekarze przepisywali różne syropy lactusolum,olej miętowo parafinowy i inne leki ale to było tylko i wyłącznie chwilowe.Katar non stop do tego okresowo kaszel wysypki....itp... non stop u lekarza i na lekach.Ale po kolejnym szpitalu a leżał na to kilkakrotnie jako małe dziecko,jedna lekarka powiedziała żebym wykluczyła mleko CAŁKOWICIE!!!!! z diety dziecka ,łącznie z czytaniem etykiet ,gdzie mogłoby sie znajdować laktoza serwatka w proszku,kazeina itd...Na początku było nam to ciężko pogodzić ale z czasem się udało.Jak się potem okazało.Jestem matką dziecka alergicznego.Od tej pory nie ma problemu ze stolcem (przy tym był ogromny ból,pisk przy oddawaniu stolca,przetrzymywanie )Nawet dochodziło do moczenia nocnego,na diecie jesteśmy nadal syn ma 10 lat.Jak się okazało ja też mam uczulenie na białko mleka krowiego.Jesteśmy na preparacie SINLAC z Nestle .Życzę wytrwałości ,i polecam spróbować diety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z Legionowa

Dziękuję za informacje. Problem w tym, że te krwawienia rok temu trwały kilka dni i pojawiły się ponownie po roku na jakieś 6 tygodni. Teraz znów od dwóch miesięcy jest spokój, natomiast ok, jeśli konieczna operacja to trudno, tylko czy przy katarze trwającym od pół roku, można podać narkozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna z Legionowa

Owszem, był leczony, potem przez 6 tygodni podawana szczepionka do nosa i niestety nic z tego nie wyszło. Być moze jest jeszcze jakaś inna przyczyna.Ale czy w tej sytuacji można córkę poddać operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasia z Wałcza

Witam przypadkiem weszłam na tę stronę gdyż poszukuje pomocy w podobnym temacie.Mam bardzo poważny problem ,moja roczna córeczka od 2 tygodni ma bardzo poważne zaparcia dochodzi do tego ze ona ze strachu wstrzymuje i potrafi nie załatwiac się 2-3 dni .Po każdym oddaniu stolca pojawia się krwawienie wianuszek odbytu jest siny i wypukły .Jej niesamowity płacz i moja bezradność sprawiaj że nie potrafię jej pomóc .Pediatra zelecił mi podawanie posiłków bogatszych w błonnik i pojenie dziecka więcej niż normalnie niestety to nie przynosi skutku ,dostaje też syrop na rozluznienie ale i on nie pomaga !!! Nie chciała bym aby okazało się ze mojemu dziecku dolega coś poważniejszego proszę pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tzw. zaparcie nawykowe polega na tym że dziecko które miało kilka razy zaparcie - zakodowało sobie że robienie kupy to ból i cos nieprzyjemnego - i mimowolnie za wszelką cenę wstrzymuje się przed tym . Też to przeszliśmy. (synek ma 3, 5 roku - mial to rok temu przez około pól roku). Trzeba koniecznie podawać dużo syropu typu lactuloza (nawet więcej niż w ulotce), jest jeszzce taki inny homeopatyczny, do tego DDDDUUUUŻŻŻOOOO picia, jabłka surowe, buraki, otręby i inne tego typu produkty ale płyny są najważniejsz, i jeszcze kasze, siemie lniane (wywar, i takie zmielone też), po ustąpieniu objawów nie wolno zaprzestawać diety!!!!!!!!!!!!!! a zczasem, dzieciaczki z tego wyrastają ( ale tendencja pozostaje ięc trzeba byc czujnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a krwawieniem się nie pzrejmujcie- o ile występuje tuż po oddaniu takiej *urodzonej, wystękanej * kupy - bo to pęknięcia śluzówki odbytu. ....No ale jeśli sa nawet przy *normalnej* kupie - to koniecznie wykluczyć trzeba inne schorzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnuczek 6 lat właśnie przeszedł wszystkie badania, ponieważ od paru dni krwawił po oddaniu stolca. Jest to świeża krew. Badania nic nie wykazały a lekarz twierdzi że to śluzówka została uszkodzona twardym stolcem. Dziecko nie odczuwa żadnego bólu. Nie wiemy gdzie się udać, czy to może jakieś alergiczne podłoże. Zawsze rano jeszcze pije mleko, albo je z płatkami. Jednakże wcześniej nie miało miejsca takie krwawienie. Tak czy owak mamy problem i nie wiemy jak się go pozbyć-zaleczyć znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zaparcia u małych dzieci polecam jeden sposób. Mój synek, kiedy miał 3 latka (teraz ma 4) również miał duże zaparcia, płakał za każdym razem oddając stolec i pocąc się niemiłosiernie z bólu. tak bardzo bał się iść do ubikacji, że nie robił kupy nawet 4 - 5 dni. Ja płakałam razem z nim, nikomu nie życzę widoku takiego bólu u własnego dziecka. Podawaliśmy laktulozę, dopajaliśmy, dawalismy czopki, próbowaliśmy wszystkiego. Jednak ciągle bałam się, że go od czegoś uzależnię i jelitka nie będą samodzilnie pracowały. Pewnego dnia daliśmy małemu 1 łyżkę oleju lnianego. Na drugi dzień poszedł bez problemu. Aktualnie dajemy mu co dwa, trzy dni po jednej łyżeczce, mały popija wodą i z kupką nie mamy żadnego problemu:) Synek już zapomniał, jak to jest kiedy boli. Polecam wszystkim przeczytanie sobie, jakie właściwości ma olej lniany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moj syn terz mial zaparcia i od bardzo dawna terz wszystkiego prubowalam ,ale udalo mi sie zlikwidowac pewna pani mi poradzila ,tak trzeba dozo podawac do picia a najlepiej ciepla wode przegotowana na czczo ,podaie mu płatki owsiane tre buraka ,marchew i jabłko ze skorka te trzy metody ale zdzialały cuda teraz syn robi kupe rano i na wieczor a terz wczesniej plaką z bulu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie mam ten sam problem, moj synek ma 4 lata od paru dni oddaje stolec raz dziennie na papierze toaletowym jest swieza krew. Bylismy w szpitalu mial robione badania i nic nie wykryli, czasem robi twarde stolce, sama juz nie wiem co mam robic, prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez mam problem moja corka ma 3 lata i od 2 dni robi oddaj stalec ze skuzem i krwia, potrafi oddac stolec 2 lub 3 razy dziennie. Dzisiaj wlasnie usiadla na nocniku i nie oddala stolca tylko sam sluz zmieszany z krwia i triche ropi,strasznie smierdzialo. Czy to moze byc od wysilania sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez mam problem moja corka ma 3 lata i od 2 dni robi oddaj stalec ze skuzem i krwia, potrafi oddac stolec 2 lub 3 razy dziennie. Dzisiaj wlasnie usiadla na nocniku i nie oddala stolca tylko sam sluz zmieszany z krwia i troche ropy,strasznie smierdzialo. Czy to moze byc od wysilania sie? Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem z córeńką ma 3 latka robi kupki twarde duże i w dodatku zawsze w jednym miejscu ma trochę krewki ale tylko kiedy robi duże kupki ostatnio musiałam podać jej lewatywke i wyszło ale z potężnym bólem najgorsze jest to że nikt niejest w stanie nam powiedzieć co to takiego ma jeszcze przy odbycie taki maluteńki guzek ale ma go już od dawna lekarz mówił mi że to z wysiłku .Robimy wszystko żeby rozlużniać kupki trzymam kciuki i życzę zdrowia bo wiem co przechodzicie z dziećmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam ten problem z moim 2 letnim synkiem, podawałam rózne syropy, leki, nic nie pomagało. zaczęłam podawać łyzkę oleju lnianego nadczo codziennie i wszystko ustąpiło. Bardzo polecam. Syn pije go już drugi miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo z moim 1,5 synem,oczywiście ma też okropne zaparcia ale również guzek przy odbycie który mnie bardzo martwi bo jest od pewnego czasu i tak patrzę na ten portal i widzę że znów musimy radzić sobie same bo niema lekarza który określi jak z tym postępować/czy bezpiecznie jest przeczekać nawiozuje tu do guzka aneta mam obawy czy nasze dzieciaki mogą z tym tak sobie poprostu być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ania z jastrowia

ja mam problem z moja 7.5 corka kupy z krwia robi od 4 lat bylysmy na badaniach w szpitalu miala robina kolanoskopie i wyszly zylaki odbytu to badanie trzeba zrobic zeby postawic odpowiednia diagnoze .krwawienia byly bardzo obfite bez buli dopiero niedawno oobolewal ja brzuszek.badanie bylo robione pod narkoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna,przasnysz

Ja mam problem z moja coreczka. ma 1.3 i od 4 miesiecy razem z kalem wydala duze ilosci krwi. Na poczatku była to czysta, jasna krew natomist teraz jest ciemna ze sluzem a wydalana kupka jest luzna. Corka nigdy nie miała zaparc. Po pobycie w szpitalu nic sie nie zmienilo bo nikt sie tym nie zainteresowal stwierdzono uczulenie na mleko. Mleko odstawilam i nic, wciaz to samo. Na dzisiejszej wizycie lekarz zasugerowal niesmialo ze moze to byc polip lub pekniecie sluzowki odbytu?!!i barzdiej szczegolowe badania.Teraz nasuwa mi sie pytanie jesli to nie to co lekarz zasugerowal to co?czy moze nabawic sie anemii?czy moze miec lesniewskiego crona-jak ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Matki! Moje dziecko właściwie odkąd sie urodziło miało problemy z wyglądem kupy, a właściwie z pojawianiem się domieszki krwi na stolcu. nigdy nie miąło ono zaparć ani biegunek, tylko ta krew, cuchnące kupki. Podejrzewano mukowiscydozę, lesniawskiego crona, wypadanie sluzowki odbytnicy (co bylo polipem nie sluzowka...). Dziecko czeka obecnie na kolonoskopię pod narkozą (ma 2,5 roku). Ale od 4 tygodni nie ma ani sluzu, ani krwi, zapach kupy jest normalne bo? Bo chirurg 4 tygodnie temu na ostrym dyzurze usunął to co 3 razy w zyciu wyszlo z pupy-polip młodzieńczy. Konieczne jest skierowanie na kolonoskopię- to potwierdzi lub wykluczy wszystko. Dziecko moje jest alergikiem na diecie eliminacyjnej, zwiazku z domieszka krwi w stolcu nie zaobserwowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×