Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy pępka i nadbrzusza a zapalenie żołądka i dwunastnicy


Gość Chorowit

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek 27 lat, od ok 4 lat spore picie alkoholu (zamiłowanie do piwa oraz napojow energetycznych, co weekend spotkanie mocniejszy alkohol w gronie znajomych).. Od około roku spadek wagi, bez przyczyny.. Od ok. 2 lat po jedzeniu czesto powodowalem wymioty (przynoszące ulgę?), nie przejmowałem się tym zbytnio bo nic mnie nie bolało. Często biegunki na przemian z lekkimi zaparciami Od 4 miesiecy, 2 dni po imprezie (dużo alkoholu+red bulle na niestety pusty żołądek) bardzo mocny bol brzucha+ wyczuwalne napiecie miesniowe w okolicach podbrzusza, bol budzacy w nocy. Od tego czasu bol ten trwa nieprzerwanie (glownie w prawym nadbrzuszu, ale ogolnie pepek i jego najblizsze okolice sa bolesne i dziwnie tkliwe). Czesto promieniuje do prawej pachwiny. Zadne diety, kleiki, siemia lniane oraz enzymy trzustkowe nie pomagaja.. Morfologia: wszystko OK, oprocz podwyzszonych białek (i gamma globulin), OB raz 2 a raz 7 Kalprotektyna: 62 (max 0-50) TK, USG: wszystko OK Amylazy, lipazy, Elastaza trzustkowa w kale - OK MRI trzustki: przewod windsurga nieporzeszony, drozny, nic podejrzanego nie wyszlo, jedynie pecherzyk zolciowy o pogrubialym dnie (ale sciany cienkoscienne...) Kolonoskopia: OK Gastroskopia: Zapalenie żoladka i dwunastnicy z licznymi nadzerkami + HP Ból jest stały od 4 miesiecy mimo leczenia nadzerek, bardzo dokuczliwy bo trwa 24h/dobre, budzi w nocy, czeste poty, bol raz na kilka tygodni promieniuje mocno do plecow (np. na 1-2dni) po czym odchodzi jak reka odjal. Generalnie jestem zrozpaczony, wiem, ze sam sobie zaszkodzilem katastrofalnym odzywianiem, ale od 4 miesiecy mam zero alkoholu, same lekkostrawne rzeczy a boli codziennie i jest to nie do wytrzymania. Bardzo prosze kogos o pomoc, bo boje sie ze niedlugo sobie z tym nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdaniu **Ból jest stały od 4 miesiecy mimo leczenia nadzerek, bardzo dokuczliwy bo trwa 24h/dobre, budzi w nocy, czeste poty, bol raz na kilka tygodni promieniuje mocno do plecow (np. na 1-2dni) po czym odchodzi jak reka odjal.** jest blad, chodzi, ze bol plecow odchodzi jak reka odjal a nie bol brzucha ktory jest STAŁY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×