Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból nerki po cewnikowaniu moczowodu


Gość anka23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o jakąś odpowiedź w środę trafiłam do szpitala z atakiem kolki nerkowej okazało się kamień 5 mm w lewym moczowodzie i zastój moczu. Miałam przejść zabieg usunięcia kamienia metodą URSL ale okazało się w trakcie że mam zwężony moczowód i nie wyciągnęli tylko założyli mi cewnik moczowodowy DJ na miesiąć czasu ale od kąd wyszłam ze szpitala czyli w piątek nadal mam silny ból nerki taki sam jak przy kolce albo gorszy do tego ból w dole brzucha i pleców no i oczywiście krew w moczu do tego nudności i czasam przy mocniejszym bólu podwyższona temperatura ni potrafię normalnie funkcjonować z tym tabletki nie pomagaj,ą jedynie ketonal na 4 godziny czy to jest normalne przy tym cewniku czy jest coś nie tak bo ja nie wytrzyam z tym bólem miesiąc czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doninika

Ja mam dokładnie to samo. Cewnik dj mam założony po raz drugi. Noszę go juz 8 tydzień. Moje życie to środki przeciwbólowe i ciągłe bieganie do toalety. Mam tak silne bole, ze tramal ostatnio nie pomaga. Krew w moczu od 2 tyg. Nie daje rady tak zyc. Nie mam kamieni ani zwężen. A gdy nie mam cewnika od razu robi mi się wodonercze. z tego co wiem najlepszym badaniem jest urografia. Cewnik to nie jest leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś mija tydzień od zabiegu. Bóle miałam cały czas przy sikaniu mając cewnik jj. Wczoraj go usunelam. Po uusunięciu bóle przez cały dzień pjaknprzy kalce nerkowej. Dziś jest lepiej ale pobolewa nadal moczowod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 05.09.2018 zabieg URSL. Dzień później wyszedłem do domu. Po zabiegu miałem silne bóle pęcherza i cewki moczowej przypominające kolkę nerkową. Po dożylnym podaniu nospy i pyralgin przeszły. Dzisiaj jest 2 dzień po zabiegu. Bóle ogólnie ustąpiły jednak tylko podczas oddawania moczu mam bardzo silny ból nerki (silniejszy niż kolka nerkowa). Ogólnie nie polecam zabiegu URSL. Nie jest bolesny, ale konsekwencje są bardzo poważne w postaci: cewnika DJ, kolek nerkowych związanych z opuchlizną moczowodu, która musi zejść itp. W dodatku wyjęcie cewnika foleya nie jest rzeczą przyjemną. Ja po wyjęciu w pół godziny dostałem kolkę nerkową w szpitalu. Zabieg wykonaniu w znieczuleniu podpajęczynkowym w Mędzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie (dr Marcin Rudziński - bardzo dobry urolog i delikatny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja róznież miałam wykonywany zabieg URSL (3 tygodnie temu). Przesłam to bardzo łagodnie. Sam zabieg nic nie bolał, bo był wykonany w znieczuleniu podpajęczynówkowym. W trakcie miałam założony cewnik DJ, który dzisiaj został wyjęty. Samo wyjęcie trochę nieprzyjemne, ale nie bolesne, wykonane z tylko w znieczuleniu miejscowym, żelem. Bóju właściwie żadnego nie czuję. Z cewnikiem w środku, właściwie tylko kilka ostatnich dni czułam, że coś tam drażni w pęcherzu. Ja jestem bardzo zadowolona z tego zabiegu, bo bez cięcia i narkozy pozbyłam się kamyka zatykającego moczowód i powodującego poważne wodonercze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszłego roku miałam usuwany kamień z moczowodu i założony cewnik dj. Kompletnie żadnego dyskomfortu ,nie mówiąc o bólu, parciu na pęcherz, etc.Usuniecie również przebiegło bardzo spokojnie ,dosłownie w ciągu kilkunastu sekund ,jedynie po kilku godzinach pojawił się lekki ból w okolicy ledzwiowej ,ale minął po lekach.W związku z tym, iż w drugiej nerce mam sporo kamieni lekarz podjął decyzję o ich usunięciu laserem ,jednak wcześniej w celu poszerzenia przewodu moczowego założył cewnik dj i tu zaczął się koszmar .Ból po włożeniu cewnika tak silny ,że nie byłam w stanie chodzić ,a żadne środki przeciwbólowe nie były w stanie go usmierzyc.   Dzisiaj mija piąty dzień, a ja nie wychodzę z toalety. Bolesne parcie na pęcherz połączone z pieczeniem i kluciem, do tego ból nerki- cierpienie. Mocno zastanawiam się nad usunięciem cewnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem obecnie 3 tyg po zabiegu URSL. Mialam zalozony cewnik dj na 2 tyg, nie powodował on prawie żadnego dyskomfortu, oczywiscie czułam jego obecność i czesciej korzystałam z toalety, pojawiał  sie czasem krwiomocz, ale nie bolało  mnie nic. Sam zabieg usuniecia cewnika jest nieprzyjemny, ale na szczęście nie trwa długo, po nim przez około dwa dni odczuwalam dość silne pieczenie przy oddawaniu moczu, po czym wszystko wróciło  do normy. Jestem bardzo zadowolona, pozbylam sie w ten sposob kamieni z moczowodu, ktore powodowały ogromny ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam założony cewnik jj, aby poszerzyć moczowód. Po wyjęciu miałam okropny ból niczym kolka nerkowa. Okazało się, że mam torbiel na jajniku, która zaburzała właściwą drogę moczowodu, ponownie włożono mi cewnik jj i ból minął. Wykonałam badania ginekologiczne, torbiel zniknęła. Właśnie jestem po usunięciu cewnika.

Nic nie bolało, miałam cewnik w sumie przez 4 miesiące, nie odczuwałam żadnego bólu. Teraz trochę ciężko jest mi się przyzwyczaić.

Podczas cewnikowania miałam przez moment temperature i krew w moczu, dlatego lekarz podłaczyl mi cewnik zewnetrzny, po czym wszystko minęło. Polecam stały kontaktz doktorem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda dj założona 30.04, życie od tamtego dnia to koszmar.. ból, krwiomocz, ciągłe parcie na pęcherz. Po miesiącu wróciłam do pracy, bo przez chwilę było w miarę. Wytrzymałam 2 tygodnie i znów L4.. do usunięcia sondy  został jeszcze miesiąc 😞 ostatnie kilka dni ból bardzo się nasilił, krótki spacer do sklepu jest wyzwaniem. Cały czas na czopkach, wtedy jeszcze jakoś da się przerwać dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Onkolog dyzurny

Debile debile

Był pewien rok

Jesień

Zaczęły się problemy z jadrami

Usg czysto  gruczoł krokowy o dziwo  mniejszy

Ból robił się okropny cały  brzuch  w dole

Wyrostek nie 

W  akcie rozpaczy udałem się do mojej pani onkolog 

Pani doktor stwierdza   kamece nerkową  mocno zaawansowaną

Przepisuje  

1-  Antybiotyk   nazwy nie podam bo ma takie zasady  -tylko żeby uusnąć   bakterie 

2- Nospa forte    w tabletkach 

a-   Przez 5 dni  3 razy 2 tabletki 

b-  Potem do  uspokojenia   2 razy  2 

c-   Następnie przez miesiąc   2 razy   1

d-  Nospa  jest nie toksyczna bardzo dobrze tolerowana   jedyne co jak się długo i dużo pije  jelita staja się linowe zapracia

e-  Ibupron  200 mg   w zasadzie 2 razy 2 tabletki  ale  można przez  kilka dni nawet  3 razy 2 tabletki  dla tych którym zoładek  nie nawali 

f-    Do tego pijemy  ciepłe napoje   3 do 4  litrów   mozn apić wodę mineralną   

g-   Cewniki to świństwo   -co wy robicie ludzie septy  chcecie dostać   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×