Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kontuzje stawu skokowego


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem ze stawami skokowymi obu nóg : 1) Prawa Skręciłem ją z rozerwaniem torebki stawowej 3 lata temu. 2 tyg w gipsie, miesiąc o kulach. Po kilku miesiącach wróciłem do sportu, grałem bez bólu w siatkówkę, piłkę nożną. Czasem skarżyłem się na lekkie bóle stawów, szczególnie po grze na nierównej nawierzchni, uznałem jednak że to normalne (185 cm, 80 kg). Następnego dnia bóle przechodziły, wszystko było w porządku. Jednak w ciągu kilku ostatnich miesięcy podczas gry w piłkę nożną skręciłem nogę 3 razy : w lutym, maju i czerwcu. Za każdym razem były to raczej niezbyt poważne skręcenia, standardowo : opuchlizna, 2 dni noga w górze i później mogłem już chodzić. Jednak po ostatnim skręceniu jakoś nie mogę dojść do siebie w 100%, noga czasem pobolewa przy nawet niewielkim wysiłku (np. trucht). 2 tygodnie temu ktoś lekko kopnął mnie w kostkę, ta szybko spuchła, kolejne 2-3 dni musiałem ją znowu oszczędzać. Zaniepokojony tym stanem zrobiłem dzisiaj zdjęcia RTG, za 2 tyg mam lekarza, może jednak ktoś już teraz mógłby się wypowiedzieć na temat zdjęcia ? http://imageshack.us/photo/my-images/443/76ub.png/ 2) Lewa Z nią nie miałem nigdy większych problemów, aż miesiąc temu podczas biegania zeskakiwałem z chodnika na trawnik, była tam jakaś nierówność, krzywo stanąłem. Pojawił się dosyć spory ból, jednak brak opuchlizny. Od tamtego czasu odczuwam taki rwący ból po wewnętrznej stronie kostki, czasem podczas zwykłego chodzenia, nie mogę bez bólu podskoczyć ani biec. Czy może to być problem ze ścięgnami? http://imageshack.us/photo/my-images/827/u9nj.png/ Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×