Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie ciepła w brzuchu i osłabienie a zapalenie żołądka


Gość katrin

Rekomendowane odpowiedzi

Juz od jakiegos miesiaca mam dziwne dolegliwosci zaczelo sie od dziwnego uczucie ciepla w brzuchu i oslabienia. Musze dodac ze od paru lat choruje na chorobe hashimoto wiec czuje sie roznie i od razu sie tak nie przejmuje wszystkim. Wiem z badan ze mam lekki niedobor wit b12 przyjelam juz 10 zastrzykow domiesniowo najmocniejsze jakie byly i dostalam skierowanie na gastroskopie od mojego lekarza rodzinnego bo podejrzewa lekarz ze to moze byc zanikowe zapalenie żołądka...nie wiem czy dobrze napisałam. Juz od jakis 3 lat mialam co jakis czas male problemy z brzuchem tzn refluks mialam juz stwierdzony u laryngologa ale u gastrologa jeszcze nie bylam nigdy. Co jakis czas mialam tez takie nie tyle co bole ale ucisk pomidzy lewym zebrem a zoladkiem i czulam sie wtedy oslabiona i teraz to znow wrocilo ale o wiele mocniej. Czuje sie jak nieprzytomna kreci mi sie w glowie jestem slaba ten ucisk raz jest raz go nie ma a jak go nie ma to w gardle po lewej stronie czuje nie wiem jak to nazwac dyskomfort ogolnie lewa strone jakby od gardla=przelyku mam oslabiona jesli mozna tak to nazwac...nawet jak oddycham to ta lewa strona jest taka dziwna i myslalam ze to na tle nerwowym ale jestem spokojna. Kiedy wystepuje ten ucisk pomiedzy lewym zebrem a zoaldkiem to mam trudnosci z odibjaniem z zoladka a jak juz mi sie odbije to czuje sie lepiej i lepiej mi sie oddycha . Boli mnie tez szyja i czuje takie przyduszanie a gardlo mam cale czerwone i pelne takich zylek ciemnych czy to moze byc od refluksu?? i po lewej stronie czuje takie pieczenie jezyk tez mnie piecze czasami i zdarza sie ze serce mi cos na chwile przyspieszy kiedy mam te problemy.dodam jeszcze ze jestem jakies pol roku po ciazy nie schudlam jeszcze tak jak powinnam i dosyc duzo dzwigam zastanawialam sie kiedys czy to nie jest przypadkiem ta cala przepuklina ale nie wiem...najgorsze ze gastroskopie mam dopiero w poniedzialek szkoda ze nie jutro...a jutro mam usg brzucha. Dodam ze trzustke mam zdrowa. Serce tez i pluca tez sa okey.I nie pije czesto tylko okazjonalnie i nie pale wiec nie wiem co sie dzieje, czy takie objawy moga byc od tego zapalenia zanikowego? boje sie zeby jakis rak mi nie wyszedl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tez zatyka mi nos i kluje w uszach a w ogole przez te objawy w nocy nie moge spac bo czuje jakbym sie dusila...mam od lekarza przepisany propazol 40 i biore 2 razy dziennie. I jak widze moje gardlo to szczerze powiedziawszy boje sie co wyjdzie dalej na tej gastroskopi oby cos co da sie wyleczyc. Prosze o jakas porade co robic i na co to moze wskazywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie te same objawy. To refluks i jego nietypowe objawy. Przez tę chorobę jak na razie ostatnie 3 lata życia uważam za zmarnowane. Raz jest lepiej, raz gorzej, a lekarze to tylko tabletki potrafią przepisać na zmniejszenie kwasowości, przez co robi się jeszcze gorzej, bo choć nie pali w przełyku, to żarcie w nas gnije . Podobno picie naturalnego octu jabłkowego może pomóc, ale spróbować proponuję w okresie o mniejszym natężeniu choroby, gdy gardło nie jest podrażnione. Tak samo picie siemienia lnianego, jednak odsyłam do lektury w Internecie przed wypiciem octu, bo jednym może pomóc, a innym zaszkodzić. Istotna jest także psychika. Ja na początku bardzo przejmowałem się tą chorobą przez co jeszcze bardziej się to wszystko nakręcało. Przez ten okres doszła mi także alergia na nie wiadomo co. Musze co dwa, trzy dni zjeść tabletkę przeciwhistaminową w przeciwnym wypadku dostaję świądu na całym ciele i czerwonych plam. Jednym słowem: przesrane, ale nie można się poddawać. Powodzenia w walce z tym dziadostwem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×