Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i puchnięcie stóp po operacji haluksa


Gość aneeta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Miałam w lutym operację haluksa, przeprowadzą w specjalistycznej klinice. W trakcie operacji, wszczepiono mi w stopę tytanową płytkę. Noga cały czas puchnie i boli nawet wtedy, kiedy mało chodzę. Usłyszałam, że najlepszym sposobem jest wyjęcie płytki poprzez małe nacięcie. Operacja była bardzo kosztowna, w klinice mówią, że ma boleć i puchnąć - to wg nich normalne. Boję sie, że wyjęcie płytki może wiązać się z kolejnymi kosztami i unieruchomieniem przez jakiś okres czasu. Czy ktos z Was może miał podobny przypadek, albo orientuje się, czy wyjęcie płytki to rzeczywiście dobre rozwiązanie? Proszę o porady. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Spinetta

Aneta, ja też miałam operację w specjalistycznej prywatnej klinice. Czy jestes pewna, ze masz wszczepioną właśnie płytkę? Od kogo słyszałaś, że należy ją usunąć? Ja miałam operację w połowie marca 2013, miałam operowane po 3 palce w każdej nodze i mam tytanowe śruby w środku, ale ich się nie usuwa. Dopiero po trzech miesiącach zaczęłam chodzić w miarę normalnie. Wtedy dopiero pozwolono mi stawać na palcach. Jednak chociaż ćwiczę, dalej mam bóle przy tym stawaniu. A po ok. 2 godzinach chodzenia np. po sklepach, boli mnie w śródstopiu i puchną mi nogi aż do kostek. Moja fizjoterapeutka mi powiedziała, że ścięgna środstopia goją się nawet do pół roku! Bardzo źle znoszę ten długi okres rekonwalescencji i ograniczenia w poruszaniu się, ale co zrobić, podobno ma być dobrze. Musimy się uzbroić w cierpliwość... Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×