Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silne bóle brzucha a piasek w pęcherzyku żółciowym


Gość Tomx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam poważny problem otóż około 2 razy w roku mam bardzo silne bóle brzucha nie mogę się przy tym bólu wyprostować a jak ścisnę brzuch np. kucając to tak jakby ból się zmniejszał. Podczas bólu jestem pobudzony i niespokojny. Ból jest 2 miejscach środek brzucha na samej górze i z prawej strony pod żebrami rozlewa się na cały brzuch i do nerek. Kiedyś robiłem USG wyszedł mi piasek w woreczku żółciowym i stłuszczenie wątroby ale chirurg zapytał mnie czy mnie to boli opowiedziałem jak jest na co stwierdził że na razie by tego nie ruszał. Do tego mam otyłość więc pewnie laparoskopia odpada. Ale dla mnie winowajca woreczek nie jest oczywistością gdyż mam przepuklinę rozworu przełykowego, nadżerki, refluks a podczas gastroskopii lekarz powiedział że mam dużo żółci w żołądku i miałem jakaś bakterie w żołądku. Nie chcę w ciemno wycinać woreczka bo co jak okaże się że to nie to? Nie odczuwam na co dzień żadnego kłucia w boku itp. Proszę o radę skąd mogą być te bóle i jakie jeszcze badanie mogę wykonać aby to zdiagnozować? Aha podczas jednego bólu na drugi dzień wykonałem badanie krwi i miałem ASPAT 830 ALAT ponad 1000 ale później wszystko wróciło w okolice normy było trochę podwyższone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Podwyższony poziom enzymów wątrobowych może wskazywać na to, iż przyczyną objawów są nieprawidłowości w obrębie wątroby. Powinien Pan udać się ponownie na wizytę do lekarza, który zajmie się kompleksową diagnostyką. Warto również zadbać o prawidłową dietę oraz spróbować zredukować nadmierną masę ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×