Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ucisk i uczucie prądów w klatce piersiowej


Gość Alinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alinek1992

Witam! Mam pewien problem. Od jakiegoś czasu łapie mnie ból a raczej gniecenie, ucisk w klatce piersiowej w okolicach mostka z tym że nie na środku ani po lewej stronie, jest to lekko z prawej strony. Przy tym nasila się drętwienie brody, lewej dłoni również. Oddech jest wtedy płytszy. Dyskmofort nie trwa długo, od paru minut do parunastu i samoistnie przechodzi. Poza tym od jakiegoś czasu najbardziej niepokojącym objawem jest takie trzepotanie, trzęsenie się, mrowienie w środku. Uczucie to można porównać do pracującego silnika autobusowego. Czuje to trzepotanie przede wszystkim gdy leżę bez ruchu na brzuchu. Ciężko powiedzieć czy to w całym ciele występuję, czy tylko w klatce. Ostatnio też mam te uczucie w jamie ustnej. Jest to fatalne uczucie. Czy miał ktoś coś podobnego i co to może być? Bardzo mnie to niepokoi. Idziemy dalej. Przechodzące prądy, kopanie, wychodzenie czegoś w okolicach serca. To mam codziennie i po parenaście razy. Wszystko w okolicach serca. Czy to są skurcze nadkomorowe? W badaniu holterowskim miałem ich bodajże 57 i czemu lekarze to bagatelizują? Dodatkowo czasami mrowienie w okolicach serca i żołądka. Moje problemy z sercem zaczęły się niecały rok temu. Wówczas miałem nerwicę lękową i trafiłem do szpitala. Zrobiono mi badania Holter, Echo Serca, próbę wysiłkową. Wszystko wyszło dobrze, z tym że wykryto u mnie lekke niedomykalności zastawek. Lekarze mówią że to jest nic i że normalnie żyć. Ale jak tu normalnie żyć skoro co chwile coś? Wydaje mi się że jak byłem badany to po prostu nie natrafili na moje objawy i dlatego te wyszły dobrze... Jak uwierzyć na słowo lekarzom? Czy to może być arytmia serca lub zwężenie tętnic? Tym bardziej że moje serce często zmienia rytm. Ostatnio mam niski puls w spoczynku, od 52 do 60. Serce potrafi bardzo przyspieszyć bez powodu na chwilę a potem zwolnić, raczej przy wdechu przyspiesza. Pracuję fizycznie i staram się codziennie uprawiać sport. Żyje ostatnio bardzo aktywnie. Błagam proszę o pomoc, pragnę ludzkiej porady osoby która miała coś podobnego a nie nagadania lekarzy i wiecznego uspakajania, nie mam zamiaru faszerować się tabletkami przeciw nerwicy bo człowiek chodzi wtedy zamulony bez uczuć... mam zaledwie 21 lat i takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś cos podobnego. Wyżej wymionien przez Cb objawy to mogą skutki nerwicy, lęki paranoje myśli depresyjne Nie jestem szpecem, ale to moze byc nerwica serca wynikajaca z cholernych lęków. Taa Te cholerne lęki... Pewnie sie dużo stresujesz, przeżywasz wydarzenia, które kiedys był błachę łąpiesz paranoje. KArdiolog tu średnio pomoże. Wszystko siedzi w głowie. 80% to psychika i tu trzeba szukać rozwiązania. Ganda i alkohol ograniczyć. Musisz się bardzije dowartościować, poczuć pewnie. nie przejmować sie na zapas nie rozkiminiac w nieskonczonosc.i nie patrzeć w przyszłość, skupić się na tym co robisz w danym momencie. nie siedzieć bezcyznnie, cieszyc sie z małych rzeczy i nie wymagać od siebie za wiele naraz. Wmówić sobie, że wyjdziesz z tego i ze z dnia na dzien bd coraz lepiej. Zobaczysz bd lepiej: jak to mówi moj trener od bjj wszytko w GŁOWIE! powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×