Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nogi od pośladka do łydek


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od ponad 2 lat towarzyszy mi bol nogi umiejscowiony z tylu. Najbardziej bolace miejsca to lewy posladek i lydka. Mam towarzyszace temu bole kregoslupa. Najgorzej jest w pozycji siedzacej i jezdzie samochodem, wtedy najbardziej boli lydka. Dodam ze pracuje za granica wiec nie mam mozliwosci zrobienia tu badan. Masaze i wizyty polegajace na nastawieniu kosci nie pomogly. Prosze o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lek. Jacek Ławnicki

Witam! Najprawdopodobniej objawy są związane z występowaniem rwy kulszowej, która jest następstwem patologii w obrębie kręgosłupa. W celu postawienia diagnozy konieczne jest wykonanie dodatkowych badań obrazowych. Powinien Pan udać się do specjalisty neurologa, który zleci odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

ja mam to samo ale u mnie to nie jest rwa kulszowa, okazalo sie ze mam skrzywienie kregoslupa i kregoslup uciska na nerw stad bol od posladka do lydki czasem az mi noga dretwieje, musisz wykonac rtg mnie to bardzo mocne bole lapia czasem utrudniaja poruszanie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio ( jakies dwa miesiące temu) też zaczelo podobnie bolec, tzn. Bol lewej nogi..czasem promieniujacy, czasem po prostu boli cala noga (glownie lydka i posladek)...kiedys pobolewal mnie kregoslup, ale to juz ustalo. Do objawow dolacze rowniez fakt, ze mam problem z podniesieniem lewej reki do gory- boli wtedy jak diabli. Nie moge gwaltownie wstawac, a jak usiade *nie tak jak trzeba* to tak boli ze musze wstac. Czy to wszystko tez objawy ucisku na nrew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio ( jakies dwa miesiące temu) też zaczelo podobnie bolec, tzn. Bol lewej nogi..czasem promieniujacy, czasem po prostu boli cala noga (glownie lydka i posladek)...kiedys pobolewal mnie kregoslup, ale to juz ustalo. Do objawow dolacze rowniez fakt, ze mam problem z podniesieniem lewej reki do gory- boli wtedy jak diabli. Nie moge gwałtownie wstawać, a jak usiądę *nie tak jak trzeba* to tak boli ze musze wstac. Czy to wszystko tez objawy ucisku na nrew? i czy powinnam sie udac do ortopedy czy neurologa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×