Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Haluks a zakażenie kości


Gość Tyson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem dość młodą osobą (24 lata) cierpiącą od 5 lat na tzw haluksy/koślawy paluch. W prawej stopie jest mocno zaawansowany haluks z koślawym paluchem, w lewej delikatny. 2 lata temu udało mi się zarejestrować do szpitala w moim mieście. Ten dzień nastąpił, po wcześniejszym skontaktowaniu się ze szpitalem zgłosiłem się w izbie przyjęć. Już zdałem swoje rzeczy, przebrałem w piżamki, dali pasek na rękę i przeprowadzono ze mną wywiad. Wywiad przebiegł sprawnie. Lecz jakiś lekarz z boku się zapytał mnie *a ząbki to ma pan zdrowe??* Ja na to odpowiadam *no nie do końca a co?* a wszyscy nagle byli w szoku i mówią *no jak to? Nikt panu nie powiedział?* Dopiero potem okazało się (jak mnie przekonywali), że przy tego typu zabiegach trzeba mieć zdrowe wszystkie zęby. Dlaczego? Niby dlatego, że jest ryzyko takiego powikłania jak zapalenie kostne i leczy się to długimi latami. Ponadto powiedzieli mi jeszcze, że to zdjęcie rętgenowskie sprzed 2 lat jest nieaktualne więc i tak nie mogliby mnie przyjąć ale tu nie o to chodzi. Pytanie moje jest takie: Czy prawdą jest to, że przy zabiegu na haluksa trzeba mieć zdrowe zęby? Ponadto powiedzieli, że jak juz wylecze zęby to mogę ze swoim skierowaniem przyjść i wtedy przyspieszą mi termin jakoś. Żeby dostać zwolnienie z tego dnia z pracy - musiałem iść na dół do ich ortopedy żeby mi je wypisał. Okazało się, że nie może oddać mi skierowania ponieważ musi rozliczyć się z NFZ i proponował mi, żeby jeszcze raz poszedł do rodzinnego po skierowanie do ortopedy, najlepiej do nich a potem oni mi dadzą skierowanie do szpitala. Czy to wszystko działa zgodnie z prawem? Od nowa mam teraz latać po lekarzach i znowu tyle lat na to czekać? Mam nadzieję, że ktoś mi odpowie w tym wątku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Odnośnie przygotowania do zabiegu - istotnie,nie wyleczone zęby, przeziębienie, grypa, infekcje układu moczowego, zażywanie antybiotyku są przeciwwskazaniem do zabiegu i należy w takiej sytuacji przełożyć operację na później. Ponadto zalecane jest szczepienie przeciw WZW B, chyba, że zabieg jest spowodowany urazem i trzeba go pilnie wykonać. Niezastosowanie się do powyższych zaleceń może skutkować powikłaniami pooperacyjnymi, infekcjami, a w najgorszym przypadku sepsą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×