Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższone AST 49 i ALT 53


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Oddawałem krew i wyszło że mam coś z wątrobą kazano zgłosić sie na badania.zrobiłem badania i biochemia wyszła :AST:49U/l ALT:53 U/l.Mam 20 lat i boje sie zebym nie działo sie nic złego z moją wątrobą.Pokazałem wyniki lekarzowi i zapisano mnie dopiero na 15 maja do poradni. proszę Pana Doktora o rade czy są to oznaki do niepokoju i co dalej czy czekać do wizyty,czy też udać się do innego specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo leków i niezdrowego jedzenia w dużych ilościach, ale nie wolno takich rzeczy bagatelizowac, radze spokojnie czekac na wizyte a do czasu wizyty zrobic sobie kuracje essentiale forte polecam tanszy dopowiednik esseliv plus sylimaron i jakaś dobra herbatka na wątrobe verdina oraz unikac niezdrowego jedzenia i nadmiernego wysiłku i będzie dobrze pozdrawiam i zdrowia życze a przed wizytą zrób wszystkie próby wątrobowe asat ,alata ,ggtp ,fosf.al i najlepiej też na wirusy b i c. na własny koszt daj znac pózniej jak Twoja sprawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Aktywność enzymów wątrobowych jest podwyższona, ale w bardzo niewielki zakresie (do 40 norma, mało kliniczna zwyżka). Radzę jeszcze raz powtórzyć badania, ale ściśle przestrzegających pewnych zasad. Należy przed badaniami być ściśle na czczo (około 6 godzin), przez 24 godziny przed badaniem przestrzegać diety bezmięsnej, bezalkoholowe, lekkostrawnej, nie wykonywać ciężkiego wysiłku fizycznego, nie zażywać żadnych leków. Dopiero po tak przeprowadzonym badaniu, jeśli wyniki powtórzą się najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać do mojego wpisu,że od dwóch miesięcy jestem na diecie, odżywiam się zdrowo przeważnie gotowane na parze *mięso drobiowe ,warzywa,kasze i i nie piję żadnych używek.Ważyłam 100 kg teraz ważę 94kg.WIOLETA 33 LAT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak moje ast 49 alt 46 ale było to po solidnym spożyciu alkoholu. Lekarz powiedział, że wątroba tak zareagowała na nadmierną ilość alkoholu. Dostałem leki i kazano mi przestrzegać diety. Jeśli będę postepował zgodnie z zaleceniami wszystko powinno wrócić do normy. Łukasz 26 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama lat 59, 2012 rok agresywny nowotwór piersi BRCAA+, przeżuty na węzły chłonne. Rokowania kiepskie. Jednak leczenie dało szansę i żyje. Od jakiegoś czasu bóle brzucha. Mam wrażenie że onkolog olewa....

Przeżuty na kości wykluczone, dwa lata temu gastroskopia ok.

Dziś ALT 38

ASP 46

Amylaza 68

CRP 3.42

Kolejne badania dopiero w kwietniu. Powinniśmy czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×