Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wklęsły sutek u dziewczyny


Gość Paulina M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina M.

Mam 18 lat i moje sutki są wklęsłe, a także piersi stożkowate. Zauważyłam, że pod wpływem dotyku lub zimna moje sutki *wychodzą* i wygladaja normalnie, a piersi są krągłe lecz po chwili wszystko wrca do stanu poprzedniego. Przeszkadza mi to i bardzo krępuje. Chciałabym *wyciągnąć* sutki na stałe, lecz nie wiem jak. Prosze o poradę. Mam małe piersi rozmiar 75A. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinko mam ten sam problem myslalam ze po ciazy bede miec normalne sutki.Lecz sie pomylilam przeszlam 2 ciaze i nic teraz mam jeszcze mniejsze piersi niz przed ciaza:( juz nie wiem co mam robic zeby wygladac lepiej a na operacje plastyczna niestety mnie nie stac.Jestem zalamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam problem a mam dopiero 13 lat. Krępuje mnie to bo koleżanki w klasie się dziwią. W dodatku moje sutki nie są brozowe i duże tak jak u innych kbiet. moje są małe, różowe jak u dziecka i wklęsłe do tego. Wszyscy mówią że rozmiar piersi zależy od genów u mnie w rodzinie wszyscy mają duże piersi, wręcz ogromne, moja siostra ma małe D, a ja :( szkoda mówić są maleńkie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim istotna jest znajomość typów kształtów piersi.nie ma piersi ani małych ani dużych.rozmiar biustonosza też nie świadczy o wielkości piersi.przede wszystkim piersi o kształcie tarczowym, stożkowatym czy jabłka, zazwyczaj uważane są za *małe*.problem małych czy dużych piersi tkwi w kanonie piękna podawanego przez środki przekazu.zamiast dopasowywać się do trendów,lepiej zwrócić uwagę na niepowtarzalny wygląd piersi i docenić ich indywidualność.oprócz tego, zalecałbym dopasowanie biustonosza w sklepach,gdzie ustala się rozmiar i dopasowuje typ biustonosza do biustu.oprócz tego można stosować ujędrniające natryski naprzemienne czy masaże ujędrniające czy też stosować naturalny kolagen.istotne jest by nie spać na biuście,nie nosić źle dopasowanych biustonoszy i nie stosować zbyt dużej ilości kosmetyków do biustu,tylko z zgodnie z zaleceniem.niekiedy przyczyna zawartości tkanki tłuszowej twki w hormonach,można sprawdzić poziom estrogenu,w przypadku niskiego poziomu estrogenu,mogą wystąpić kłopoty z piersiami dot. m.in. niskiej zawartości tkanki wypełniającej.trzeba pamiętać,że do 25r..z. dominuje tkanka gruczołowa a nie tłuszczowa.dopiero później przybywa tkanki tłuszczowej.wielkość piersi zależy też od dziedziczności oraz pielęgnacji biustu.im większe zainetresowanie biustem,tym lepszy jego wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat i doskonale wiem o czym mowa. Stożkowe, małe piersi, sutki płaskie,a wszystko zmienia się pod wpływem temperatury. Nie mogę tego znieść, bardzo się ich wstydzę, zważywszy na epokę okrągłych, dużych piersi w której żyjemy. Pewnie powiecie,że powinnam się nie przejmować i cieszyć się z ich niecodzienności. Jednak tak trudno w to uwierzyć, szczególnie gdy reakcje ludzi na takie piersi nie bywają zbyt pochlebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... Stożkowate piersi, ciężkie i małojędrne. Stosowałam kremy ujędrniające, ale nic nie pomogły. Jeszcze do tego te wklęsłe sutki. Jest to dla mnie bardzo krępujące, do tego stopnia, że wstydzę się pójść z facetem do łóżka, mimo, iż mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 30 lat mam to samo i zamierzam to zmienic jak tylko bedzie mnie stac na operacje to po pierwsze a po drugie to ciekawa jestem czy robia operacje na sutki aby nie byly wklesle bo wlasnie to jest dla mnie bardzo krepujace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam małe piersi , ale mój chłopak je kocha takie jakie są ! więc trochę pewności siebie ! kiedys to plakalam po nocach że mam tak okropne ciało! ale tak naprawde jestesmy kobietami - plec piekna! mamy piekne ciala ! a z reszta ktorej kobiecie jest wygodnie z tak wielkimi balonami co ? one są dumne że mają wielkie, ale dam sobie głowe uciać że naprawde im jest ciezko nosic je i wykonywac rożne rzeczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dagmara, Giżycko

Jestem 16-latką i mam podobny problem, tylko, że ja mam jeden wklęsły a drugi wypukły sutek. Ten wklęsły, lewy, nigdy nie sterczy tylko twardnieje. Prawy trochę sterczy. Pewien chłopak powiedział mi, że mam piękne sutki i zaczął tylko lewy całować i lizać. Kazał mi go mu samej pokazać. Później namówił mnie na sesję zdjęciową z zakrytymi piersiami, a między palcami jest widoczna lewa brodawka. W ten sposób przekonał mnie bym się ich nie wstydziła już nigdy więcej, a szczególnie tej lewej. I tak jest, nie wstydzę się ani jednego, ani drugiego sutka. Nie krępuję się gdy oglądają je inni mężczyźni. Są inne i to mnie cieszy, bo ja w ten sposób się wyróżniam *) Przekonajcie się do nich, na prawdę... To nie jest łatwe, ale trzeba spróbować. Obiecuję, że jeżeli chcecie to się wam to uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lat 22 i tez mam problem ale z jednym sutkiem, a piersi mam duze i troche to krepujace jak dotyka mnie moj chlopak i tez nie wiem co robic czy isc do ginekologa z tym... troche sie wstydze i tez nie wierze ze po ciazy to sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 16 lat, mam wklęsłe sutki , czasem wychodzą na wierzch czasem nie,mam bardzo male piersi i jestem abrdzo chuda(mowie bo waga podobno tez ma wplyw-waze 40 kg) czy to sie zmieni??? z czasem sutki beda normalne? co zrobic by takie byly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawsze mialam male piersi i wklelsle sutki mam 37 lat trojke dzieci chcialam karmic piersia ale nie dalo sie brodawki nie chcialy wyjsc pekaly krew sie lala do dnia dzisiejszego sa schowane taki chyba ich urok co robic przechlapane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no bez paniki, też mam takie piersi ,spalam z 3 facetami i żaden nie narzekał ,jeden z nich jest obecnie moim chłopakiem i akceptuje moje piersi takie jakie są *) jesteście kobietami a kobiety to piękno *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny dziewczyny.. :) To nie jest żaden defekt czy powód do wstydu. Taka uroda i tyle. Same widzicie ile was jest z tą *przypadłością*. Nie jestem lekarzem, ale wypowiem się jako facet, który nie jedne piersi widział :) Wklęsłe sutki to żaden problem i nie wpływa negatywnie na postrzeganie piersi przez mężczyzn. Na prawdę nie ma czym się kłopotać :) A dziewczynki 13, 16, 17 lat.. Dziwię się, ze jeszcze żadna dojrzała kobieta nie zwróciła im uwagi.. Nie ma co się przejmować, że piersi są małe (szczególnie, kiedy ma się niedobór masy ciała). Piersi jeszcze zdążą wam urosnąć, na razie wasze ciało to pączek kwiatu który musi rozkwitnąć :) Pozdrawiam Panie serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak właśnie kobiety z wklęsłymi sutkami częściej zapadają na raka piesi, więc właśnie te kobiety powinny być bardziej czujne od pozostałych.(badania).Często kobiety obciążone genetycznie mają takie piersi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niplette to nowy, rewolucyjny przyrząd do leczenia wklęsłych lub płaskich sutków, którego autorem jest jeden z najlepszych chirurgów plastycznych w Wielkiej Brytanii Douglas McGeorge. Niplette składa się z przezroczystej foremki o kształcie sutka (naparstka) połączonej z przezroczystą rurką przymocowaną do otworu strzykawki. Praca tego przyrządu polega na łagodnym ssaniu sutka poprzez wciąganie powietrza do strzykawki. Powoduje to delikatne rozciąganie przewodów mlecznych, które uprzednio wciągnęły sutek do środka. Niplette może być używany przez wszystkie kobiety, niezależnie od wieku. Jest skuteczny, bezbolesny i łatwy w użyciu. Do tej pory ponad 150 000 kobiet dzięki Niplette mogło karmić piersią. Wszystkie poddane leczeniu przy użyciu Niplette pacjentki uzyskały zdrowy, normalny wygląd sutków już po 2 tygodniach kuracji. Całkowite wyleczenie następuje po ok. 1-3 miesiącach regularnego stosowania Niplette. Najlepiej jest używać Niplette przed zajściem w ciążę. Ale jeśli Twoje piersi nie są zbyt wrażliwe, możesz używać Niplette przez pierwsze sześć miesięcy ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nieznajoma

większosc dziewczyn ma problemy z sutkami, moja kolezanka ma 19 lat i nie ma sutkow tylko strupki ktore jej odpadaja i tworza sie nowe.... więc wasze wkleśnięte sutki to nie taki problem:) cieszcię się że jesteście zdrowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,dziewczyny też posiadam wklęsłe sutki,i maleńkie piersi ,ale to nie jest żaden problem))Moja siostra też takie miała dopóki nie zaszła w ciąże ,teraz ma dwa rozmiary większe i wystające sutki))Myślę ,że małe piersi są zdecydowanie ładniejsze ,potem przynajmniej nie będą obwisłe ha,a mój chłopak mówi ,że są piękne i takie w sam raz do rączki pozdrawiam))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×