Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyczyna bólu z lewej strony pod żebrami


Gość JUSTYN

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 62lata,Jestem bardzo niespokojny z powodu bólu z lewej strony pod żebrami. Ból nasilał się bardziej przy oddechu, kaszlu, ziewaniu, poruszaniu, się. Konkretnie to w czasie jakiegoś nagłego ruchu. Nie posiadam wyrostka robaczkowego, usunięto mi go w dzieciństwie. Jestem chory na cukrzyce typu II [na insulinie]; Mam pracę siedzącą, do pracy jade samochodem; Proszę o pomoc, nie wiem jaka jest przyczyna tego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do lekarza, aby Pana zbadał (konkretnie osłuchał płuca i wykluczył m.in. zapalenie płuc, zbadał brzuch) i ewentualnie zlecił wykonanie usg jamy brzusznej. Być może powodem dolegliwości jest powiększona śledziona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ~wioletta~

Mam dokładnie to samo. Praktycznie co dziennie boli mnie po lewej stronie pod żebrami , tylko ja w przeciwieństwie do Pana mam 15 lat , a gdy mówię mamie o tym to mówi mi ze po prostu przesadzam . Czy to w ogóle możliwe żeby 15-latka miała takie bóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam praktycznie tak samo jak moi poprzednicy z taką różnicą, że nie są to bóle przewlekłe a sporadyczne. Czasami się pojawiają. Zawsze w nocy, czasem są tak silne że mnie budzą. Potem przez cały dzień muszę uważać jak się poruszać by nie prowokować bólu. Ale i tak wystarczy ruch lewą ręką w stronę ciała i boli. Ból ten występuje tak jakby pod piersią. Jaka może być tego przyczyna?? Czy powinnam udać się do lekarza z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie ,robilam .kolonoskopie,gastroskopie.rezonans magnetyczny nic nie wskazalo oprocz tego ze mam za dlugie jelito.U mnie sie dzieje tak ze mam bole pod lewym zebrem czasami przelewa sie na okolice zoladka i porawej str,ale lokalizacja silnego jest po lewej,jak cos zjem to po 20 ,30 minutach nadchodzi silne rozpieranie w brzuchu puchne i dochodzi ten likacy bok,oprocz tego wzdeciqa,odbijaniembiore leki na zoladek mlekarze podejrzewali jelito ale niby nic specjalnego nie odkryli nie wiem juz co robic jestem zalamana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. Mam tylko 12 lat i nie,wiem co się dzieje. Kiedy ziewam, biorę głęboki oddech, to czuję kucie pod lewym żebrem. Nigdy nie miałam operacji, przechodzilam jedną chorobę szpitalna: mykoplazmatyczne zapalenie płuc. Mama mówi, że przesadzam i że mam zająć się szkołą i treningami (trenuję akrobatykę sportową), a nie jakimiś *pierdołami*. Ale mnie na serio boli i nwm od czego to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos dostak odpowiedz, jaka jest przyczyna tego bolu?? Po jakim czasie to przechodzi? Mam dokladnie to samo.. kaszel i potem bol brzucha po lewej stronie. Wystepuje podczas, oddechu, kaszlu, jak mi sie odbije, przy kazdym mniejszym czy wiekszym napieci miesni . Tak mysle ze to jakis miesien w srodku ale ile moze bolec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo 9 miesięcy temu pojawił się bol pod lewym zebrem raczej nie ból a upierdliwe cos tak jak by mi ktoś coś tam ściskal usg i nic wszytko w pozadku ból sam miną teraz znowu wrócił i juz siedzi 4 dzien tym razem kuje juz nie wyrabiam Rano popołudniu i wieczorem co łykać ze by to się skończyło nospa pomaga tylko na chwilę o ile to ona......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×