Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis antralis oraz Duodenitis erosiva


Gość Adam z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam z Krakowa.

Witam serecznie. Wynik badania wycinków z bł. śl. mojego żołądka wykazał obecnośc Gastritis antralis oraz Duodenitis erosiva. Moje pytanie jest dosć nietypowe bo wiaże sie z tym że od jakiegoś roku pojawiają mi sie na twarzy czerwone plamki róznej wielkości których genezy powstania nie wyjaśnił mi żadan dermatolog. Biorąc zaś antybiotyki przepisane przez hirurga owe plamy w tym okresie ustąpiły cąłkowicie! (po skończonej kuracji antybiotykowej- ok tygodnia problem powrócił) czy możliwe więc jest iż powatawanie tych plam na twarzy jest zwiazane z obecnościa tych bakteri ? I czy zastosowane antybiotyki przez tydzień napewno załątwiły ten problem z moim żołądkiem. PROSZE O SZYBKĄ ODPOWIEDZ. DZIEKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik badania z gastroskopii to zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka oraz zapalenie nadżerkowe błony śluzowej dwunastnicy. Jeśli test na obecność Helicobacter pylorii był dodatni należy włączyć 2 antybiotyki na tydzień oraz lek zmniejszający wydzielanie soku żołądkowego przez miesiąc. Po takiej kuracji bakterie są usunięte w 90-95%. Kontrolna gastroskopia po 2-3 miesiącach. Obecność Helicobacter pylorii może powodować skórne odczyny alergiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Witam! Dostałam wyniki badan z Gastroskopii, i nie mogę przyjmować *żelaza* doustnie. Chciałam się dowiedzieć czy istnieje jakiś zamiennik, którego będę mogła zażywać, aby mój organizm zaczął przyswajać *żelazo* Z góry dziękuje za odpowiedz! Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×