Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to jest torbiel najądrza?


Gość Wiktor z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiktor z Warszawy

Witam, Dwa dni temu zauważyłem kulkę powodująca dyskomfort nad lewym jądrem. Kiedy lekko ją naciskam odczuwam ból. Jest dosyć twarda. Przypomina troche ganglion stawu w rece który miałem operowany pare lat temu. Tyle że tym razem ta kulka ma ok 8mm i znajduję się w sasiedztwie jądra. Czy to może być torbiel? Czy rak może miec podobna formę? Oczywiście udam sie do lekarza ale w ten weekend troche się niepokoje. Stąd pytanie: czy istenieje szamsa na samoistne wchłoniećie? Czy sa formy raka które sa tak twarde? Czy zabiegi unieruchamija człowieka na długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby najlepiej przekonać się co to za zmiana należy wykonać USG. Oczywiście może to być torbiel. Rak jądra ma bardzo różne formy. Najczęściej jest to forma zbitego, twardego guza, zawierającego się w strukturze jądra, a nie występującą obok jądra. Jeśli to torbiel czasami może się wchłonąć samoistnie lub pod wpływem leków. Zabiegi na jądrze są raczej nieskomplikowane, krótkie. Rekonwalescencja po nich jest szybka (około 2-3 tygodni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ma po między najądrzem a jądren mały guzik co to może byc ? boje się strasznie ze to rak bo od miesiaca czuje dyskąfort w mosznie ale jądra są miękie i sprężyste i tej samej wielkośći co to może być ? oby nie rak:( mam23 lata czekam na jakąś profesjonalna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×