Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku MRI przy dyskopatii lędźwiowej


Gość julijka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 32 lata, od 16 roku życia borykam się z tzw. dyskopatią lędźwiową. Przeszłam już dwie operacje usuwające przepukliny na poz. l4-l5 i l5-s1. Ładnych parę lat było znośnie, niestety od grudnia ub. roku problem powrócił. Ostatnie badanie RM ze stycznia br. wykazało: pooperacyjny brak ciągłości łuków kręgów po stronie prawej, spłycenie fizjologiczne lordozy lędźwiowej, obniżenie wysokości m/kręgowej na poz l4-l5, l5-s1. Na poz. l3-l4 okrężna uwypuklina dyskowa uciskająca worek oponowy i zwężająca obustronnie otwory m/m kręgowe. Na poz. l4-l5stan po operacji p.j.m - zwężenie otworów m/kanałowych większe po stronie prawej, prawy zachyłek kanału kręgowego z obecnością zmian włóknistych - zrostów powodujących modelowanie worka oponowego. Na poz. l4-l5 cechy złamania blaszek granicznych kręgów w odcinku przednim z przednią osteofitozą l4-l5. Podblaszkowa sklerotyzacja kręgów l4, l5. Na poz. l5-s1 tylno-prawostronna resztkowa p.j.m powodująca uciśnięcie worka oponowego i zwężenie prawego otworu m/kręgowego. Zrosty w prawym zachyłku kanału kręgowego na tym poziomie bez cech ucisku worka oponowego. Nie będę opisywała dolegliwości bólowych, które towarzyszą mi każdego dnia, ponadto *coś* dzieje się w kręgosłupie piersiowym, gdyż tam ból nasila się z upływem czasu ( obecnie czekam na badanie RM tego odcinka). Wybieram kolejne rehabilitacje, które nic nie wnoszą. Lekarz neurochirurg proponuje kolejną operację ze śrubami i implantami dysków. Nie wiem co robić, jestem bez pracy walczę z Zusem o świadczenie rehabilitacyjne aby mieć czas na *podreperowanie* choć trochę mojego kręgosłupa, jestem skłonna poddać się zabiegowi, ale czy to prawda, że taka operacja może znacznie ograniczyć zdolności ruchowe? Potrzebuję po prostu opinii innego specjalisty. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból w odcinku piersiowym to jest rodzaj kompensacji czyli znalezienia przez organizm rozwiązania wynikającego z dolegliwości. Pozostała Pani tylko rehabilitacja. Proszę nie poddawać się jakimkolwiek zabiegom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×