Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Bidi dolegliwości jakotakich niemialem wzdęcia i potem tluste stolce No inwaga poszła teraz doszły osłabienia bóle głowy nietolerancja na jedzenie zatwardzenia...apetyt mam b.dobry tak dietę stosuje i pije zioła...jutro jadę do gastrologa zobaczymy co mi powie boli naszczescie niemam..diagnoza na podstawie zwapnień spadek elastazy tluste stolce utrata wagi wszystko to przemawia za pzt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidi ile masz lat ?? Jak byłem w szpitalu to mówili żeby niedopuszczalne do zapaleń...ale raczej niejest różowo mam nadzieje ze będzie Ok jakoś zobaczymy,jeden lekarz mi mówił ze to pzt mam ponoć łagodny stopień..ale taki łagodny ze dużo schudłem i nic nieprzytyje elastaza spadła do 100 także niejest dobrze... No bite zwapnienia mam dwa pojedyncze tez niejest dobrze narazie rok mija i jest w miarę Ok w grudniu do szpital na kontrol jadę MRT-TK-marker 19,9 i badanie żołądka oraz krew to standard...noni czekam na wyniki genów bobtrz robili musza ustalić z kad mam te zapalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta mnie zdiagnozowali.teraz zycie odmieniło się dla mnie zyje w stałym leku psychicznym niemoge tego się pozbyć...bardzo poważna choroba,oglądałem wywiad prof durlika koleżeanka mi poleciła całkiem interesujący program chyba się tam wybiorę po poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 34 lata. W moim przypadku to pzt jest chyba na tle alkoholowym, bo lubiłam sobie wypić piwko czy winko. Oczywiście nie przesadzałam, ale widocznie to wystarczyło. To bardzo dobrze, że nie masz bóli. Ja miałam jak narazie jednorazowy epizod bólowy w styczniu. Też mam wzdęcia i tłuste stolce oraz podwyższony cukier. Elastaza jak narazie ponad 500. Nie chudnę. Ciekawa jestem po jakim czasie rozpoznają mi pzt. Też często jestem osłabiona i od niedawna bóle głowy. No trudno co ma być to będzie. Nie przeskoczymy niektórych rzeczy. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. A po jakim czasie od wzdęć i tych stolców pojawiły się zwapnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno najpierw były zeapnienia potem wzdęcia tluste stolce i utrata wagi a na kocu spadła elastsaza cukier lekko podwyższony i samopoczucie dobkitu masakra kiedyś trenowałem dużo na siłowni miałem 95kg mięśni teraz jak chłopczyk z przedszkola masakra,a u lekarzy to chyba ze 100 byłem i każdy coś innego nawijał książkę idzie napisać jakie bzdury mi gadali i to są lekarze ...aż trafiłem na specjalistów od trzustki robili mi eus tk mrt no i wyszły zeapnienia tylko i całe szczęście ale te zwapnienia to już duży znak na pzt i niewydolność zewnatrzwydzielnicza trzustki biorę już enzymy tak naprawdę trzustka siada teraz pytanie kiedy padnie całkiem dlatego jutro mam prywatna wizytę u prof.dr.doc zobaczymy czym on się wykarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to ma dwie choroby niewydolność i pzt także niejest wesoło może mi to wytną chociaż cześć ?!?! Dowiem się wszystkiego jak wyjdę ze szpitala bo jakoś niewiedzę się z ta choroba za 30 lat nawet niewiem czy ktoś taki jest z ta choroba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerkam PIka ,zerkam,tylko ostatnio nikt tu nie zaglada. umnie bez wiekszych zmian,czasem cos tam poboli,tradycyjnie biegunki,no ale do tego juz sie przyzwyczailam,nowych,,rewelacji,, na szczescie nie mam.PIsalas kiedys ze mialas robic wyniki synkowi ,wszystko ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:-) Szkoda, że wszyscy się wynieśli na fb. Tam grupa jest zamknięta:-( Ja też zerkam, ale nikt tu ostatnio nie pisze, to sama ze sobą gadać nie chcę*-) U mnie bez zmian, tzn. pobolewa, gniecie, swędzi, tak, jak wcześniej, ni mniej ni więcej. Pogoda u mnie do d., ale w czwartek jadę na urlop to się trochę wygrzeję. Oby tylko Cześka grzeczna była. Badań na razie żadnych nie robię, bo i po co. Na wiosnę zrobię kontrolne usg 4d i enzymy i te wszystkie pierdoły, chociaż to nic nie daje, ale już to mi weszło w krew*-) Pika, Monia jak się czujecie. Nie uciekajcie wszystkie na fb*-) My z M69 tu zaglądamy:-) Meggi, Jola, odezwijcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M69, dziekuje ze pytasz, badania zrobilismy bo ma te wezly nadal powiekszone, wyniki ok, maja powoli sie wchłaniac podobno dzieci tak maja*( Ja tu zerkam, czekam co napiszecie. U mnie srednio bole moze nie ogromne ale na tyle mocne ze na tabl jade, boe sie zmieniaja, nasilaja, mysle ze i jelita mi dokuczaja. Ciezkie sie momentami zycie robi, ale wierze ciagle ze sie cos poprawi. GAja urlop? ale fajnie, zazdroszcze*))) Na fb jest bardzo duzo osob z chora trzustka, jest nas wiecej niz myslimy. GAja dodaj sie do grupy, napewno przyja, M69 a Ty masz fb? Zapraszamy*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika ,nie nie mam fb,,zapomnialas,ze ja malo internetowa jestem?Moja najstarsza corka tez miala ciagle powiekszone wezly,moze to byc poprostu pozostalosc po infekcjach,teraz to juz dorosla dziewczyna,ale ta sklonnosc jej pozostala.Ale to dobrze ze sprawdzilas,bedziesz spokojniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×