Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Pika nie denerwuj się, trzymaj dietę typowo trzustkową i będzie ok. Gdyby było to coś poważnego na pewno by ci powiedzieli w szpitalu. A właśnie o diecie w wypisie w zaleceniach nic nie napisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczynyny ja juz tu troche pisalam o sobie na poczatku watku sobie Zyje z pzt juz 4lata.3 lata jestem po czesciowej resekcji trzustki da sie zyc[narazie]o diagnozie tez myslalam ze to koniec swiata.Glowy do gory.Mam 45 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 10 lat temu miałam helikobakter, ale go wyleczyłam, wtedy latałam po wszystkim nawet po wodzie. Miałam robioną gastroskopię, kolonoskopię, TK x 2, USG, amylaza wiele razy, lipaza również i już sama nie wiem co dalej. Raz mnie boli brzuch raz między łopatkami, kołatanie serca, suchość w ustach, lekarka mówi, że to od kręgosłupa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle to w zeszłym roku w kwietniu miałam OZT, w październiku operację usunięcia woreczka (19 malutkich i żółtych kuleczek jak gorczyca) i po tym się wszystko zaczęło, nie dość tego w tym roku w kwietniu zaczęło mnie boleć w lewym dołku biodrowym no i znowu szpital, okazało się, że mam uchyłki jelita grubego i zachodzę w głowę z czego ?? Kiedy idę do lekarza to już od drzwi czuję się jak hipochondryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się tak czułam, twoje bóle mogą być jeszcze po ozt, choć to już ponad rok. Ja chudłam, mam bóle i biegunki, diagnoza pzt po 3 latach biegania od lekarza do lekarza. Pzt zdiagnozowane przy badaniu eus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili boli mnie, ale nie wiem co, niby żołądek, ale jakoś dziwnie. Kiedy leżałam w szpitalu na OZT to lekarz mnie pytał czy mnie kiedyś bolała trzustka ja mówię, że nie tylko czasami żołądek, a On mi a skąd pani wie, że to żołądek i taka gadka z nimi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekarka pyta czy chudnę, ale ja nie chudnę powiedziałabym, że wręcz na odwrót, a szkoda ponieważ 2 lata byłam na Dukanie, no i właśnie OZT dostałam podczas odchudzania :( No, właśnie nerwica też, to fakt, że ją mam z powodu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię sobie od czasu do czasu badania za odpłatnością oczywiście - amylazę z krwi, z moczu, lipazę, CRP, OB, CEA, CA19 i niby wszystko w porządku, chciałabym zrobić sobie elastaze w kale ale nie wiem gdzie, ponieważ w takim zwykłym laboratorium nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nas tu coraz więcej, ja też mam wrażenie że swędzenie ciała nasila mi się po jedzeniu i w sumie mogła bym nie jeść cały dzień bo głodu nie czuję a jak tylko coś zjem to nie mam takiego normalnego uczucia sytości tylko dyskomfort ucisku w żołądku, bulgocze, piszczy aż mam wrażenie że cały brzuch mi się rusza to chyba gazy-wzdęcia (bo tak całkiem do końca to diety nie trzymam) choć bardzo się staram:-)) trochę próbuję na ile mogę sobie pozwolić....dziś pobolewania są w różnych miejscach ale jednak lekkie a itak tylko siedzę i słucham czy mnie zaboli jak mocno i gdzie....masakra...i oczywiście zaboli z reguły z lewej strony pod żebrami lub w plecach i też zauważyłam że często ciśnie mnie na kibelek choć biegunek nie mam... Ja już też od tego świruję, święta tuż tuż..a mi się kompletnie nic nie chce....czasami jestem już tym wszystkim tak zmęczona że mogła bym przespać cały dzień żeby tylko o tym nie myśleć...ehhh jest strasznie ciężko tak żyć...:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu tutaj na tą stronę wchodziłam i właśnie zauważyłam, jak piszecie, że Was mdli, mnie też, może nie aż tak, ale zawsze się zastanawiałam po czym. No nic chyba pójdę spać, bo mnie coś gniecie w dołku i bulgocze w brzuchu :( Życzę dobrej i spokojnej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete, mi nawet przy wypisie nawet nie powiedzieli ze mam stuszczona trzustke, nic o diecie, o niczym nie wspomnieli, dopero dziś rodzinny ze takie mu wysłali dane, i żebym sobie o diecie doczytała w necie. W poniedziałek mam wizyte u rodzinnego bo reszte badań diś dostał, w srode ortopedę w sprawie pleców, no i licze na w miare szybka wizyte gastrologa. Mam nadzieje ze cos ruszy i zaczna mnie diagnozować i cos się dowiem. Poryczałam się dziś, bo zaczynam mieć doła, plecy boła mocno, i już nie wiem co z trzustki co z nerwów*( Aj Dziewczyny ale mamy los*) Witam nowe Kolezanki na forum*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika sprawdź ten kręgosłup, ja mam od dziecka problemy z kręgosłupem ale mój ortopeda powiedział, że te bóle to nie od niego. Wkurzali mnie wszyscy którzy wmawiali mi że to kręgosłup, bo przecież biegunki tłuszczowe napewno też od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacka na podstawie tego badania można wywnioskować na ile trzustka jest wydolna, ale z tego co słyszałam badanie to zalecane jest przeważnie przy biegunkach tłuszczowych i zespole złego wchłaniania . Podobno jest dosyć dokładne tylko przez jakiś czas przed nie można stosować żadnej diety. Tyle się dowiedziałam od lekarza, ale zapomniałam zapytać się czy można dostać na nie skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×