Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzałam wyniki i mam bilirubinę we krwi podniesioną, - 1,31 norma podana tutaj to 1,20, wiec nie jakos mocno, poza tym wyniki GOT 39, norma 15-37 GPT 88 norma 12-78 watroba daje mi złe wyniki odkad zczełam brac leki na tarczyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete tak, biore hormon tarczycy. Wybiore się do rodzinnego bo od wczoraj mam straszne bóle pleców, dotad takich nie miałam, katastrofa jakaś*( Tyle tylko, że mój lekarz nie wie co dalej robic i zapyta tylko czy dać mocniejsze leki? ah, robie z dzieckiem ozdoby na świeta, ale zamiast się cieszyć, zwijam się z bólu, a w głowie czarne myśli*( Ja kończę 33 lata*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny, właśnie jestem w drodze powrotnej z Warszawy do domu (Wrocław) dzień był ciężki, bóle brzucha ściskanie żołądka i straszne mdłości od rana aż się robiło słabo i ból głowy, w hotelu zjadłam dietetyczny obiad z Kreonem łyknęłam coś na uspokojenie i jakoś przetrwałam tą konferencję, ale teraz mam miejscowe szczypanie i swędzenie ciała w różnych miejscach...aż mnie nerwy biorą bo nawet momętami mnie głowa swędzi, plecy, nogi, brzuch itd.... Mi wyszło podwyższone GGTP to chyba enzym wątrobowy jak myślicie od tego może tak swędzieć??? A do tego się huuuu.... jedzie bo straszna mgła i może na 12 w nocy dotrę do domu :-((( padam na twarz a rano do pracy..ehhhh skoro o wieku to ja mam 37 lat i córeczkę 7-letnią..:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika wymuś skierowanie na ponowne badania i dodatkowo na amylazę lub lipazę. Czytałam gdzieś że branie hormonów może podrażniać trzustkę, a niektóre leki mogą też wpływać na wyniki badań. Nie denerwuj się na zapas, a doktorka przyciśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra, to już bliżej niż dalej. Mnie też dziś w plecach pobolewało, do tego mój siostrzeniec ma grypę, prawie 40 stopni ( nie może zbić temp)i wszystkie kości go tak bolą, że chodzić nie może, a ja musiałam się z nim zobaczyć i teraz boję się że to mnie dopadnie...ech... A tak w ogóle wychodzi na to że ja wiekowa tu jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam co piszecie i widzę, że nasze forum nabiera życia*) bardzo mnie to cieszy*) Anete, jaka wiekowa? chyba w kwiecie wieku*))) Mój doktorek jest boski, przychodzę do niego a on pyta, to gdzie pani chce skierowanie? ostatnio tak się wkurzyłam, że mówię na szpital, popatrzył i wypisał i tyle było wizyty*) Skierowania pisze od ręki, gdzie tylko chce i na co chce, ale n akonkretna pomoc nie mam co liczyć. umówie jutro wizytę, może będą wolne terminy i wydebie badanie krwi i skierowanie do gastrologa. Szpital powinien tez wysłać już wyniki kąłu na lipaze, wiec może lekarz już coś wie, coś trzeba robić*)Licze na rezonans i eus, nie wiem jaki jest okres oczekiwania na to badanie, przed świętami mi się raczej nie uda. ale mam nadzieje ze w ciągu miesiąca się uda*)) najgorsza ta niewiedza i czekanie. Dobrze, że mogę z Wami pogadać*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, a to badanie kału to elastaza trzustkowa? Pytam bo sama powinnam je zrobić tylko nie wiem czy można na skierowanie? Nie pamiętam skąd, jesteś, ale w Warszawie na tk, eus lub rezonans czeka się ok. 2-3 miesięcy, jeżeli prywatnie to praktycznie od ręki ( nie wiem jak eus). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałam rezonansu i nie wiem jak to badanie wygląda ale zadzwoniłam do jeszcze jednej przychodni (termin lipiec) i pani coś mówiła o krótkich końcówkach ( nie wiem o co chodzi) i przez to badanie trwa 3 godz, a w medicoverze 45 min. Jak widać wykrywanie chorób u nas jest rzeczywiście wczesne i szybkie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy MRI nie miałam. W sumie świeża jestem ze wszystkim bo na nic nie chorowałam nigdy. Jedynie mam guzowaty biust także co rok usg i raz biopsję guza miałam. Za tydzień debiut gastroskopi mnie czeka, co ponoć nie jest zbyt miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gastro, miałam 3x, przeżyłam. Jak miałam mieć eus (tu grubsza końcówka) to błagałam dr żeby dała mi głupiego Jasia. Dała mi w takie leki, że nic nie pamiętam, a potem pół dnia jak na haju. Drugie eus to już pełna narkoza i szybka pobudka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dożylnie. A teraz będę miała TK z kontrastem dożylnym i w protokole enetrografii - czyli do wypica zeby ocenić jelito cienkie. Ja mam lek przed małymi przestrzeniami dlatego caly czas liczyłam do dzisieciu - nie wiem ile w sumie było tych dziesiatek ale pomogło:) Na szczęście cały czas jest kontakt z radiologiem przez słuchawki więc dałam radę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete, mieszkam w Niemczech, okres oczekiwania na tk to ok 3 dni, kolonoskopia i gastroskopia razem robione, to tydzień, wiec myślę, że i na te badania oczekiwania nie będą zbyt długie. Tak, to badanie kału miałam na elastaze i lipaze, niestety nie znam wyników, i sama ciekawa jestem*) Będę próbować dziś umówić wizyte, i badanie krwi, to lekarz powinien mieć już te wyniki kału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×