Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zjadlem zupe ogorkowa po ktorej musialem biec do ubikacji najpierw stolec byl normalny potem dziwnie żółty, a pozniej juz tylko sie ze mnie *lało* dawno nie bylo az tak zle i znow troche panikuje, czy to jednak ta trzustka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anete98 Ja ma podobnie, czasem nad ranem nie mogę się przekręcić na drugi bok, bo tak boli, rano się zebrac nie mogę taki ból musze chwile pochodzić, wziąć cos przeciwbólowego i dopiero zaczynam żyć. Ciekawe czy to ma związek z trzustka? bo jak mowie lekarzom o tym to patrzą jak na idiotke*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeśli bolą plecy to jest to w okolicy lewej łopatki a a nie kręgosłupa boli też po lewej stronie jednak ten ból nie dokucza tak jak biegunki, nie mam tak że boli cały czas tylko czasami zacznie boleć poboli i przestanie, nie boli az tak ze zwijam się z bólu tylko tak bardziej męczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziewczyny zjadałam na obiad ziemniaki suche z gotowanym mięsem i same gotowane bez niczego buraczki przed obiadem wzięłam Kreon (przepisał mi ogólny) i po godz straszne rozpierające bóle pleców lekkie mdłości wzdęcia jakby kolki i panika że wyląduje na sorze i wzięłam pół tabletki na uspokojenie *clonazepanum* i wiecie co po ok godz prawie wszystko mnie puściło a przede wszystkim prawie całkowicie ustąpił ból pleców pozostały tylko wzdęcia i gazy.....hmmnm ciekawe co?? Czyżby trzustka się buntowała na tle nerwowym czy to przypadek że prawie w 100% pomogło.....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra kochana, a może to rzeczywiście nerwobóle tak dają ci w kość? Mnie najbardziej rano bolą plecy w okolicy lędźwi i też zaczynam dzionek od przeciwbólowych. Ściskam was dziewczyny, oczywiście leciutko, tak aby was nie zabolało. Trzymajcie się, aby jutrzejszy dzionek był lepszy*3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja się tez zastanawiam na ile środki uspokajające nam pomagają? czytałam kiedyś że czasem zaleca się włączenie ich do leczenia pzt, i że daje znaczna poprawę. Spokojnej nocy i lepszego dnia jutrzejszego dla nas wszystkich*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma reguły czy na leżąco siedząco czy stojąco .... Często przy PZT stosuje się antydepresanty, znalazłam ciekawy artykuł w którym jest o tym mowa* http://biotechnologia.pl/farmacja/artykuly/enzymy-trzustkowe-w-zasadzie-dla-kogo,13946 Jeszcze pytanie do Was w jakiej ilości bierzecie Kreon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, stosuje się je na rozkurcz mięśni gładkich . Mnie boli zawsze lewa strona aż do pleców, i teraz chyba cześciej niż lewa boli prawa strona , a raczej jakieś 3 cm na prawo od środka górnej części brzucha, boli przy zginaniu,zmianie pozycji, dotyku ale i niezależnie od tego, jak siniak dosłownie, takie ukłucia nieprzyjemne. Takie pieczenie to bardziej charakterystyczne jest dla żołądka, wiem ze przy trzustce tez się zdarza, ale jeśli prawa i pieczenie to stawiałabym na żołądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisałam, że nie widziałam u siebie biegunek tłuszczowych, jednak po tym cholernym deserku tłuszcz był widoczny gołym okiem. 8 stycznia mam wizytę u gastro więc może wytłumaczy mi skąd te biegunki skoro pojawiają się dopiero przy zniszczeniu 90% trzustki, a u mnie to podobno początek pzt. Co do antydepresantów to owszem stosuje się je w chorobach trzustki ale czy mają wpływ na bóle to nie byłabym taka pewna przynajmniej w moim przypadku to nie działa, ale napewno uspokajają. Mój gastro sugerował aby psychiatra dała mi taki antydepresant po którym się tyje, ale na razie nie chcę się faszerować na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nim miałam zdiagnozowane pzt to wysyłali mnie do psychiatry poszłam i p. doktor powiedziała, że jeżeli po antydepresancie bóle przejdą, to znaczy że ich poprostu nie mam i są urodzone, mi nie przeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie miała racji, bo to terapia wspomagająca ma na celu rozkurcz mięśni, nie zawsze to działa, wpływ na psychikę jest jako dodatkowy plus, ale efektu jeśli już to trzeba spodziewać się po ok 3 tyg. To ile tłuszczu miał ten deser? To nie musiała być typowa biegunka tłuszczowa tylko szok, niestrawność przy diecie beztłuszczowej nagle tlusy deserek. Powinnaś stopniowo wdrażać minimalne dodatki tłuszczowe , tak na logikę bo to tylko moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalyscie moze wpis niejakiego zbyszka na innym forum , dot boli w prawym podzebrzu i plecow plus wmawianiu mu psychiatry. ? Nie pamietam ile rok czy dwa szukal pomocy...... Czy ktos wie co dslej z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ilość tłuszczu w produkcie 2,5 %, bardzo nie precyzyjne określenie, wcześniej wszystko praktycznie o niskiej zawartości tłuszczu, ale na 100% biegunka była tłuszczowa. Może ja już w ogóle nie mogę tłuszczy? Też czytałam ten artykuł i zgadzam się z tym że antydepresanty rozluźniają mięśnie, jednak sama trzustka to co innego. Powiem szczerze że jak lądowałam na sorze to nawet tramadol w kroplówach nie pomagał. Jednak może zależy to od nasilenia bóli i jak napisałaś od psychiki. Z góry piszę że tu chodzi o moje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Dziewczyny pierwszy raz nie mogłam spać bo tak mnie plecy bolały, leżenie na bokach nie pomagało na plecech tez nie, dziś od rana tabletki na plecy ale bola mnie nizejk , jakby od polowy pleców do dołu, kurcze już sama nie wiem, mam skierowanie do ortopedy, bo mój lekarz twierdzi ze to po ciąży mi te bóle mi zostały, ale to już 2 lata wiec chyba za długo*( Ja mam podobnie jak Anete dopóki nie przyniosę papierka ze jestem chora konkretnie na to i nie musze uważać nikt nie traktuje poważnie tego co mówie*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirra dokładnie tak jest, nawet nie chciała spojrzeć na wynik eus. Dla niej najważniejsze jest że muszę przytyć, a to że muszę dietę trzymać w ogóle do niej nie dociera. Ha, nawet raz weszła ze mną do gabinetu i wypytywała lekarza, jednak szybko to czego się dowiedziała wyparła, lub mówi że nie pamięta aby lekarz tak mówił. Ciągle mi powtarza że mam gębę jak szczur:) Ale już pomału zaczyna do niej docierać, bo ostatnio jak przyniosła czekoladki ro powiedziała: o, przepraszam zapomniałam, że ty nie możesz. Czasami myślę że chyba jest złośliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×