Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos z wrocka potrzebuje gastroenterologa ktory wg mnie w porownaniu do innych kilku u ktorych bylam jest w porzadku i jest bardzo dokladny i kieruje na szpital celem diagnostyki aby prywat. Nie robic to dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam badania w kierunku insulinomy, test głodowy moim zdaniem za krótki, ale nie jestem lekarzem i *nie mogę wiedzieć lepiej*, lekarze strasznie prychają jak wiesz coś więcej i nienawidzą jak się ich poucza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce narzekać na lekarzy, bo są różni, ale najbardziej mnie denerwuje jak słysze od nich, że nie mogę być chora na trzustke bo za młoda jestem, albo ze jak wyniki krwi są ok to możemy wykluczyć trzustke*( Myslę, że to też wynika z tego że spora część lekarzy nie ma pojęcia o tym jak badać trzustkę, i dlatego odsyłają nas z kwitkiem. Mi w szpitalu badali cukier przez dobę glukometrem, czy to dobre badanie nie wiem, może ktoś z Was wie czy wystarczające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś daje dość mocno popalić właśnie plecy ale wszystko na wys. trzustki raz z lewej raz z prawej strony ból raz jest rozpychający raz szczypiąca a momętami skurcze żołądka i mdłości ja już tracę nadzieję że to jest coś innego niż trzustka i strasznie się boję:-(((( aż robi mi się od tego słabo, jak ja bym chciała chwilę od tego odpocząć ehhhhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zrobili eus gdy powiedzialam gdzie mnie boli wiec nie wszyscy tak do tej trzustki podchodza ale zgadzam sie ze wielu ma to w nosi . Ta lekarka to J. Wejchert pracujr na borowskiej. Ale prywatnie tez w goldencare. Jest bardzo dokladna. Trzeba wziac wszysykie wyniki . Mirra ja mam identyczny bol . Jakie mialas badania na insulinome ANET ? A ten test glodowy na czym polegal? Czy mozna go zrobic tylko w szpitalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że z dnia na dzień boli mnie coraz bardziej i wcześniej nie widziałam związku z jedzeniem a teraz właśnie ból nasila się po ok 1h od jedzenia i jest taki rozpierający w plecach jakby się tam gazy gromadziły.... a teraz boli mnie prawa łopatka, moja mama martwi się ale uparcie twierdzi że to na tle nerwowym (bo też miałam kilka epizodów nerwicowych i trochę chorób sobie wmawiałam ale jak ktoś już tu pisał zawsze po badaniach które wychodziły ok ból znikał a z tym jest inaczej mimo wielu badań które nic niw wnoszą ból nie mija wręcz przeciwnie jak pisałam wyżej mam wrażenie że z dnia na dzień jest coraz gorzej) a jeszcze do tego mam świadomość jak może to być poważne to wysiadam psychicznie i nikt *zdrowy nas nie rozumie, tylko patrzą na nas jak na hipochondryków- bynajmniej tak jest u mnie twierdzą że sobie coś znów wkręciłam, a ja wiem że tak nie jest.....-:(( sorry za zarudzenie ale nikt w rodzinie mnie nie rozumie :::-(((( i jak myślicie czy trzustka może faktycznie szwankować na tle nerwowym...? jest to gdzieś udowodnione?? i czy może tak samo przejść jak się pojawiło...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badań jakie miałam robione to gastroskopia, kolonoskopia, rtg brzucha, usg-chyba z 7 razy, tomograf komputerowy z kontrastem, badania moczu krwi, enzymów wątrobowych i trzustkowych, cukier, bilirubina, kał- wyszedł odczyn zasadowy to niby źle bo ma być kwaśny, ale pasożytów i resztek nie strawionego pokarmu nie stwierdzili...ałłłł ale bolą plecy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badali mi cukier i insulinę na czczo i po obciążeniu 75 g glukozą (pobranie z żyły nie na glukometrze) co godzinę przez 5 godzin. Taki test powinien trwać ok 70 godzin oczywiście bez jedzenia. Mi wyszedł hiperinsulinizm, więc tym bardziej test powinien trwać dalej, ale cóż... Zrobili dodatkowo eus i dowidzenia. Teraz jestem pod opieką przychodni metabolicznej, a cukier się wyrównał ale nikt już mi nie robił insuliny, ani peptydu-c -też jest wskaźnikiem przy insulinomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taki test to tylko w warunkach szpitalnych, bo jest ryzyko, że spadnie cukier i można stracić przytomność ( trzeba też badać insulinę). Nie wiem nic o problemach z trzustką u kobiet w wieku rozrodczym, ale możliwe że chodzi tu właśnie o insulinomę, bo pojawia się częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam co piszecie i myślę, że to moje badanie glukozy mogę sobie delikatnie mówiąc wsadzić w ....*))) jakiś dziś kiepski dzień, plecy bola mocno, dawno nie bolały w taki sposób, życ się nie chce*( a macie tak ze ból Was budzi w nocy? ja nie, jesli sie już obudze to po chwili poczuje że mnie boli, ale ból mnie nie wybudza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×