Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co dzwoniłam do swojego lekarza i wyjaśnił ze o ile ogólna amylaza może sugerować rożne choroby od ślinianek właśnie poprzez nerki aż do jajników to oznaczenie amylazy trzustkowej plus bóle już kirunkuja tylko w stronę trzustki. Mogłam mieć stany zapalne ślinianek przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był rak to już połowy z nas by nie było. Rak trzustki pędzi jak dziki. Ja dziś już nie mam siły z tymi zatokami. W nocy chyba ze 39st miałam. Trzęsłam się jak osika. Od wczoraj 8 apapów wzięłam. Jak mi do poniedziałku nie minie to idę to lekarza. Zero smaku i zapachu. Na mikołajki poproszę zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala- przestań straszyć ludzi, wszyscy wiedzą jak to jest z tą trzustką i dlatego tu o tym mówimy.Lepiej dmuchać na zimne, ale przy wszystkich badaniach jakie miałyśmy to raczej wyklucza to najgorsze. A poza tym tak jak napisała Meggi- większość z nas by już tu pewnie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejjj dziewczyny... Coraz więcej nas przybywa na forum czyżby tak dużo ludzi miało problemy z trzustką?? Jednak wątpię. U mnie po staremu raz lepiej raz gorzej ogólnie to mnie ostatnio strasznie mdli, wczoraj w pracy poczułam się bardzo źle ogólne osłabienie, ból głowy, zawroty głowy, mdłości brzuch jakby mniej bolał chociaż momętami takie ściśnięcia raz z lewej raz z prawej strony no i nie mam biegunek raczej zatwardzenia ostatnio lekarz mi powiedział że to od jelit i od nich też tak może boleć brzuch i plecy.. więc głowa do góry będzie dobrze :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma z podobnymi objawami jak my poszła do lekarza z prośbą o skierowanie na usg, morfologia itp. Pani doktor odesłała ją z kwitkiem twierdząc że po śmierci A. Przybylskiej wszyscy mają raka trzustki. Normalnie załamać się można, zwłaszcza że to było w centrum medycznym, w którym ma wykupiony pakiet. Ja bym zrobiła niezłą awanturę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co , nie spodziewałam sie , że tak zareagujecie * NIE STRASZ LUDZI ! * . Wiec nie starszę a uczulam- byłam w szpitalu ostatnio i wiem co piszę , bo wiem co widzialam - ile ludzi z TAKIMI SAMYMI OBJAWAMI JAK MY - leżało na oddziale z guzami na trzustce - w różnym wieku , którzy miesiącami tulali się po lekarzach bez diagnozy a później bumm. Zatem jeśli to forum jest tylko po to ,zeby o kleikach pisac to sory -chyba nie o to chodzi . A z tego oc widzę większość z was nie ma zdiagnozowanego pzt ani niczego innego zwiazanego z trzustką zatem wykluczyc niczego nie można -dlatego wam to napisałam. Ponad to żadne z badań , które tu wszystkie razem i z osobna mialyśmy nie jest w stanie na 100 % potwierdzić w zalezności od stadium ani PZT ani guza. To tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak myślicie gdyby jednak u mnie była to trzustka to nie zaszkodzi jej jak sobie wezmę tabletkę na uspokojenie?? Bo momętami psychicznie już wysiadam i chciałabym trochę odpocząć.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, cieszę się, że znalazłam Wasze wpisy*) Po przeczytaniu tego co piszecie odetchnęłam z myślą o kurcze ja nie wariuje*) Od stycznia szukam przyczyny mojego bólu, objawy wskazują na trzustke ale wyniki badań nie*( jestem własnie po pobycie w szpitalu i nic nadal się nie dowiedziałam. W kwietniu miałam usg, tk, kolonoskopie i gastroskopie, wszystko dobrze. Teraz w szpitalu zrobili mi dodatkowa gastroskopie żeby pobrać wycinki z jelita cienkiego, wynik tez ok. Cukier badany przez 24 godz jest ok, lipaza ok, badanie kału na lipaze ok, jedyne co jest zle to wyniki wątroby, ale też nie jakos strasznie. Objawy mam takie jak wieszkośc Was opisuje, stały ból w lewym boku, czasem tez prawym, jakbym siniaki miała, ból lewej strony pleców, krzyża, ból brzucha jak na biegunke, przeważnie zaparcia, ale po zjedzeniu czegos tłustego okropna biegunka, i większy ból. Mam podobnie jak ktoś pisał poranny ból kosci, ze wstać nie mogę, myślałam ze to może materac? I wypadanie włosów, i cos czego nigdy nie miałam, dziwne krostki na twarzy. Czekam na wizyte u gastrologa i mam nadzieje, na badanie eus, może ono coś wniesie. Piszecie o strachu, rozumiem Was, sama mam 33 lata, 2 letnia córke, fajne życie i nagle nad głową widmo takiej choroby*( też często boje że może to być guz, zwłaszcza teraz po śmierci A. Przybylskiej. Wiem ,że forum nie ma służyć nam straszeniu, tylko pomocy i mam nadzieje ze tak będzie*) Wpis Jednej osoby tylko utwierdził mnie w przekonaniu ze to trzustka, objawy 100% jak moje, po przeczytaniu, odetchnęłam*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana a co jadłaś na kolację? może coś ciężkiego? ja wczoraj do południa nawet dobrze się czułam a później skusiłam się na jeden kawałek pizzy :-((( no i zaczęło boleć i gnieść..... strasznie się boję tej trzustki :-((( czy to kiedyś puści czy już tak zostanie?? dostanę od tego świra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba będę ja PIKA to samo opisywałam na stronie 11. U mnie oprócz bólu codziennego, bólu stawów, jeszcze są okresowo podniesione amylazy. Wyniki wątroby były ok, ale boli mnie ostatnio bardziej po prawej niż po lewej, mam wrażenie ze nawet przy ruchu. Badania wszystkie oprócz amylaz ok. Na razie dieta i Kreon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×