Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Mido, kurcze nie jest przesadna ta Twoja dieta. Mój znajomy prawie umarł od OZT i przeszedł 8 operacji. Ma dziś 15% trzustki ale nawet po odłączeniu żywienia pozajelitowego jadł to co dają w szpitalu plus mógł jakieś jogurty itp. Oczywiście nie je smażeniny i nie pije alku. Je lekkostrawnie, bez objadania ale nie wcina kleików itp. Lekarz wręcz skazywał, że ta trzustka musi wracać do pracy. Oczywiście nie jestem lekarzem, ale przyznam, że aż z takim zaostrzeniem się nie spotkałam. Szczególnie, że chyba aż takie chudnięcie jest równoznaczne z osłabieniem organizmu. Ja za to dziś to już mam wszystkie choroby. Od 4 dni leże powalona zatokami. Łeb mi po prostu pęka. Jestem słaba jak dziecko i nie czuję pleców. Boli i lupie mnie po prostu wszystko. Burczy mi w brzuchu. Kłuje i się przelewa. Paskudny wirus mnie powalił. Do tego mój organizm nie cierpi pigułek i jestem uczulona na wszelkie salicyle, więc zostaje witamina C, krople do nosa i ewentualnie apap. Już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co juz sama nie wiem, poprostu mam bole, i kilka razy probowalam dodac maselka na ziemniaczki lub surowego banana itp, ale bol, wdecia 2 x wiesze. Staram sie jesc nie mniej niz 1800 kalorii dziennie. Raczej dbam aby to bylo wiecej, boje sie jedzenia bo boje sie bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie najgorsze ,ze żadne leki nie pomagają ani spasmolina, nospa max , ziółka - no nic a nie wiem czy mogę brać jakieś tylpu apap -czy to jeszcze bardziej nie podrażni. Czy też macie takie gniecenie ,szczypanie pieczenie ciągłe pod prawym żebrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo trzeba wykluczyć wszelkie inne opcje poza pzt. Mi też na usg i tk też nie wyszło nic z woreczkiem, ale poza pzt mam zagwozdkę z nim, bo też mnie boli po prawej. Wynika to z faktu, że zarówno moja babcia jak i mama mają wycięty woreczek a ponoć to dziedziczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANET98 czy wczesniej tez tak cie bolalo codziennie? U mnie mimo diety i Kreonu nadal bole sa. Dieta beztluszczowa tzn zjadam 5/6 posilkow dziennie od 1800 do 2200 kalorii, wiecej nie daje rady, ale pilnuje posilkow, jem duzo chudego nabialu do 3%, mies, ryb, pieczywo jasne, krewetki i ryby chude, warzywa gotowane: dynia, marchew, bataty, buraki czasami brokuły oraz kasze drobne i ryż, czasami drobny makaron, pyzy, kopytka, pierogi ruskie i kluski sladkie własnego wyrobu. Jako dodatki dzem 100% brzoskwiniowy, miód i naturalne przyprawy. Zero alkoholu, gazowanego, kawy. Mam pytanie do Ciebie, czy jestes na antydepresantach? Jakich? Czy masz klopoty z jajnikami i miesiaczką? Jak długo czekałas na diagnozę? Mysle ze moj EUS wyjasni sprawe w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×