Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

Ad Ggtp. Ja piłam wino day by day i zawsze miałam ten wynik w normie. Ostatnie badania te od którego się zaczęły problemy było po urlopie gdzie wino sączyłam od śniadanka a i tak ggtp było 30 przy normie 42. Myślę, że dużą rolę ma to jak wątroba i organizm radzi sobie z metabolizmem alkoholu. Za to ponoć odpowiedzialny jest jakiś gen. Jak go się nie ma to występuje i słaba głowa i giga kace. Ciekawe co mi wyjdzie teraz, gdy winko raz na miesiąc,hehe. A tak poważnie ja diety nie stosuje, ograniczyłam prawie do zero alkohol, wodę gazowaną, kawę piję sporadycznie, nie jem piekła, a wcześniej kochałam ostre jak diabli.. Tłusto nigdy nie jadłam, smażone i słodkie to też nie moja bajka, ale czasem zjem schabowego czy żeberka albo parę kostek czekolady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jem i nie jadłam *po polsku*. Rosołu, dań mącznych, w sosach, pieczeni itp. Nie gustuje w takim jedzeniu albo jem od święta. To dla mnie za ciężkie. Moje obiady to grillowana czy pieczona w piekarniku ryba plus sałata czy rucola, grillowane mięsa. Polędwica wołowa, jagnięcina, drób, królik z wieprzowiny to polędwiczka. Do tego gotowane ziemniaczki lub ryż a czasem pieczywo. Czasem dania stir fry z woka na szybko i chrupko. Owoce morza i makarony. Śniadania to dużo białych serów, pomidory, warzywa. Czasem tak po włosku carpaccio czy bruschetta. Zero gotowych sosów poza muszardą itp. Zero gotowych dań. Bardznd dobre składniki i dodatki. Kozie sery, oliwa, świeże zioła. Mnie taniej wychodziłyby knajpy bo w domu gotuję na tip top. Kocham jeść ale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałam tomograf z kontrastem na przełomie lipca/sierpnia i niby wszystko ok, ja właśnie dziś próbowałam się zarejestrować do gastroenterologa w szpitalu tam gdzie miałam robiony tomograf ale termin jest masakrycznie długi bo koniec czerwca-2015!!! Już sama nie wiem co mam robić jak dostać się na ten EUS!! napiszcie jak wygląda to badanie?robią je w znieczuleniu czy narkozie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam robione EUS. to badanie w sedacji i na lekach przeciwbolowych. Jest bardziej do zniesienia niż gastroskopia. Najlepiej gdybyś poszła do lekarza , który skieruje cie na gastroenterologię - bedziesz czekała do 2 mc na przyjęcie a przynajmniej porobią ci tam też inne badania . Ja tak mialam na borowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wycisnąć od ogólnego nowe skierowanie do gastroenterologa i spróbować zarejestrować się do specjalisty na borowską? może wtedy szybciej mnie przyjmą do szpitala na Borowską? a dobry mają tam sprzęt? Jak myślisz?? Bo ja już sama nie wiem ja dziś nawet po zwykłym jogurcie mam zgagę...:-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w poprzednim poście nikt nie odpisał ( być może zbyt ogólnikowo przedstawiłam sprawę)... ale dzisiaj odebrałam wyniki Cytomegalii i wynik jest następujący: - CMV Igg - 472 (norma do 1) - CMV Igm - 0,3 (wynik wątpliwy od 0,7 a dodatni od 1wzwyż). Miano przeciwcicał Igg jest bardzo wysokie. Wiem, że cytomegalia może powodować zapalenie trzustki... czy powyższy wynik może oznaczać że ten wirus jest w moim organizmie i uszkadza trzustkę, tym samym powodując jej ciągle nawroty zapalenia ? (mimo ostrej diety ciągle nawroty zapalenia trzustki, podwyższone lipazy, amylazy, bóle brzucha)...Początkowo stan mój był o wiele lepszy po ostrym zapaleniu trzustki, a teraz po 10 latach jest z moją trzustką coraz gorzej, praktycznie jem tylko kleiki ryżowe, jabłka, nutridrinki i pierś z kurczaka... BARDZO proszę o odpowiedź, każda wskazówka będzie bardzo cenna!! Ps. wizytę u gastrologa mam w połowie stycznia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze od kilku dni taki dziwny objaw pieką, swędzą, miejscami bolą piszczele u nóg i od dłuższego czasu bardzo silne bóle lewego barku łopatki aż promieniuje w łokieć i rękę, ten ból barku taki jakby zapalenie jakiegoś nerwu, chodziłam nawet na rehabilitacje przez chwilę było ok i znów wróciło i boli-ciekawe czy to jest powiązane??...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez bardzo boli lewa łopatka i bark oraz promieniuje do ręki - tak, ze w ogóle nie mam w niej siły . ja byłam prywatnie u gastroente. i ona dała mi skierowanie do szpitala . Myślę , ze ogólny+ skierowanie do poradni szpitalnej + ewent skierowanie do szpitala jesli da poradnia to trochę potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka, nie denerwuj się. Widziałam, że założyłaś już osobny wątek, a tam napewno Ci ktoś odpowie tylko trzeba poczekać. Ja z pojęciem cytomegalii zetknęłam się na położniczym, dotyczyło to noworodka i prawdę mówiąc myślałam że ten wirus występuje tylko u maluszków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aent98 - dzięki za odpowiedź:* tak, zdecydowanie najbardziej dotyczy to dzieci i nienarodzonych dzieci, kobiet w ciąży które jeszcze nigdy nie chorowały na cmv a które zachorowały np. po raz pierwszy w ciąży... Jednak ta choroba może być przyczyną nawracających zapaleń trzustki które mam. ROzumiem że miałam ostre zapalenie trzustki, wyszłam ze szpitala, dostała zalecenia co do diety i jadłam tylko to co było wskazane... ale teraz ten stan zdecydowanie się pogorszył i nikt żaden lekarz nie jest w stanie mi pomóc, bo nie chce szukać przyczyny a ja wiem że ona musi gdzieś w czymś tkwić! Mówią że od trójglicerydów - fakt raz miewam podwyższone do ok 300 (norma 150) a raz poniżej normy... (po głodówkach) - ale jeden lekarz powiedział, że te trójglicerydy to niekoniecznie przyczyna a efekt wtórny skutek zapalenia. Nie mam pojęcia co robić...zapisałam się do lekarza podobno jeden z najlepszych, ale wizyta za miesiąc. Normą u mnie jest że nie śpie do godz 2 czy 3 bo brzuch uporczywie boli... moja dieta jest jak u 4 miesięcznego dziecka.....- kleiki ryżowe, jabłko, zupa papka z marchwi i piersi z kurczaka.....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co polecacie ogólnie z suplementów na pzt? Może jakieś sprawdzone odżywki, zioła, nie wiem co kolwiek... słyszałam o Cholestilu , że działa przeciwbólowo - może on by pomógł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anet98 - miałam robione USG trzustki, które wykazało że jest w dość dobrym stanie, brak martwicy itp., ale jest echogeniczność trzustki (chyba dobrze napisałam?). Amylazy, lipazy zawsze podwyższone jak robię badania świeżo po tym jak brzuch boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozt miałam 10 lat temu, podobno było ono pełnoobjawowe i bardzo ciężkie... Oczywiście po ozt wszystko w miarę wróciło do normy - jadłam dietetycznie, ale mogłam zjeść sporo rzeczy i ból nie występował niemal codziennie... a teraz to jest koszmar:( Już nie chodzi o to byle jakie jedzenie kleikowo-papkowe (wszystko muszę blendować bo po niezlblendowanym jest ból), ale o ten ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ostatnio też miałaś ozt, ale łagodne? Jeżeli tak to bóle mogą utrzymywać się długo. A byłaś na ostrym dyżurze? Ja przy silnych bólach biorę poltram combo, ale to juz w ostateczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się szpitala, bo jestem z dość małej miejscowości pod Łodzią... i wiem jak jest w tym szpitalu.... Gdyby dobry gastrolog skierował mnie do szpitala i powiedział że chce mnie tam wybadać to chętnie bym się położyła w takim szpitalu. W sumie po tym ozt 10 lat temu nigdy nie byłam w szpitalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak masz podwyższone enzymy, a dodatkowo bóle powinnaś jak najszybciej trafić na sor. Nie chcę Cię straszyć ale to nie żarty, z trzustką dziś jest ok, a jutro może być tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×