Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzustki


Gość monika35

Rekomendowane odpowiedzi

no ale ten ból brzucha ..... Miałam robione RTG kręgosłupa piersiowego - bo w tej okolicy mnie boli miedzy łopatkami - i wyszło raczej ok - jakieś niewielkie esowate skrzywienie + nieznaczne zmiany w postaci osteofitów . Dostanę czegoś jak w końcu jakis lekarz nie wpadnie na pomysł co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu tego roku byłam chora przy czym miałam silny kaszel i ból przepony. Niestety ten ból przeszedł na żebra i był bardzo silny, leczono mnie na neuralgię. Po miesiącu przeszedł z prawej na lewą stronę i znowu miesiąc, nie mogłam dotknąć tego bolesnego miejsca, czułam się tak jakbym łomot dostała. A to pewnie była trzustka, którą podrażniłam lekami na przeziębienie. Gripex był jedynym lekiem, który zawsze stawiał mnie na nogi w czasie choroby, a teraz modlę się żeby się nie przeziębić bo nie wiem czym się leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ggtp w Japoni jest wymagane przez pracodawców, bo jest to pewnym wskaźnikiem spożywanego często alkoholu. Nie wiem czy to prawda ale tak mówiła mi znajoma. Ale to pewnie chodzi o wynik grubo ponad normę:) Ja sporo piłam, a ggtp zawsze miałam na granicy lub trochę podwyższone i tak mi zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koło się zamyka bo wygląda na to że nie ma 100% badania żeby wykluczyć PZT....:-((((( jestem już strzępkiem nerwów przez co obrywa się mężowi i dziecku..:-((( psychicznie wysiadam.... Też szukam dobrego gastroenterologa we Wrocławiu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Ja też jak dotąd nie zdjagnozowana. Zaczne od tego moze ze zaczelo sie od przypadkowego badania diastaz. Wyszly w moczu ponad 600 we krwi w normie. Lekarka zwalila na diete bo wtedy sie odchudzalam i duzo cwiczylam. Po ok 2 miesiacach tj. Od lipca dopadly mnie bóle lewej strony od pępka az pod żebra, powtorka badan. Oczywiscie diastazy juz obie ponad norme ale nieznacznie. Kolejne badania, TK, usg, kolonoskopia, gastroskopia, markery, autoimmunologia WSZYSTKO W NORMIE! Bole towarzysza mi niemal codziennie i od lipca ,z tygodnia na tydzien mysle ze smielej sobie poczynaja. Od sierpnia biore kreon najpierw byly to 2 dawki po 10000, pozniej 2 po 10000 i 1 po 25000, na dzien dzisiejszy 3 x 25000. Od ok 2 miesiecy oprocz lewej strony boli mnie tez prawa, żebra i i na wysokosci zoladka tylko od prawej. Ten bol okreslilabym podobny do bóli śiniaka. Doszly rowniez bole brzucha jak na rozwolnienie, tylko rozwolnienia nie mam, sam ból. Dodam ze od 1 lipca jestem na drakonskiej diecie beztluszczowej. Nie jem tez zadnych surowych owocow i warzyw. Schudlam juz 10 kg i waze 48,5kg przy wzroscie 167cm. W styczniu mam badanie EUS. Jestem pod kontrola gadtrolog ktora ostatnio powiedziala ze jest szansa ze to nie PZT, ze czasami zdarza sie u młodych kobiet ( mam 34 lata) taka dysfunkcja trzustki ktora moze trwac nawet 3 lata lecz jakos ciezko mi w to uwierzyc bo myslę że to jednak PZT. Na koniec powiem ze moje bole nie atakuja w nocy, chyba ze wybudze sie totalnie, ale na ogol wszystko zaczyna sie rano. Sa dni lepsze gdy bol pozwala funkcjonowac, ale sa takie ciagi np teraz 2 tydzien codzienny bol ra z prawej raz z lewej, raz plecy, raz żebra.... No szczrrze mowiac ciezko z tym funkcjonowac. Jestem w dołku, nieszczesliwa, płaczliwa. *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zachodniopomorskiego i mnie ostatnio tez bardziej prawa niz lewa boli. Chociaz w ciagu dnia to roznie jest. Teraz o 8.00 sniadanie: kasza manna plus bulka z grani 3% do tego *wisienka* w postaci kreonu 25000 i po godzinie bol po prawej.Juz trace sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze juz głupia jestem. Nie wiem czy wierzyc lekarzom. Kazdy co innego. Spotkalam sie z opinia ze nie powinnam w ogole Kreonu brac bez diagnozy PZT lecz zrobilam juz tyle badan ktore wykluczyly inne choroby, a na EUS w Szczecinie czekam od sierpnia, a termin na styczen 2015, ze generalnie aby ulzyc wdrozono mi Kreon na stałe, ale z przykroscia stwierdzam ze 2 tydzien na zwiekszonej dawce i dupa, zadnej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny piszcie jak najwięcej może razem dowiemy się czegoś więcej (jakie objawy gdzie boli jakie robicie badania itd..) Może coś razem wskóramy i na coś wpadniemy skoro lekarze nieporadni :-((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np miesiac temu mialam spore bole, poszlam do lab i amylazy super, za tydzidn powtorzylam i wszystkie ponad norme. Moja gastro powiedziala abym dala sobie spokoj narazie z wynikami. Wiadomo ze trzustka zle pracuje. A co bedzie dalej nie wiem. Licze ze EUS wyjasni mi wiecej i pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ja byłam u takiej starszej Pani Dr. w szpitalu na Kamieńskiego przyjmuje ale terminy długie bo ona chyba jest już na emeryturze i przyjmuje na pół etatu ona właśnie skierowała mnie na tomograf komputerowy - ale czy jest dobra to nie wiem bo byłam tylko raz ale ogólny znów mnie wysyła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej chyba umówic sie do takiego gastrologa ktory pracuje w szpitalu z dostepem do badan jak EUS lub inne diagnozujace najlepiej o raz trzustki. A co jecie, ile posilkow, jak czesto, czy tez jestescie na tak ostrej diecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×