Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żeber po silnych kaszlach


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat, niedawno chorowałam na grypę z bardzo silnym kaszlem doprowadzającym do wymiotów. Po chorobie bardzo bolały mnie żebra po lewej stronie u dołu i trochę po prawej, pod piersią. Kilka dni po wyzdrowieniu miałam *wypadek*, po prostu kichnęłam i ból żeber był niesamowicie silny. Obecnie mam trudności z poruszaniem, dźwiganiem i głębokim oddychaniem. Ból jest bardzo intensywny po lewej stronie i coraz bardziej nasilający się po prawej. Czy to możliwe, żebym miała pęknięte żebro bądź jakiś stan zapalny mięśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej udać się do lekarza, który zbada dolegliwosć. Raczej żebro nie pęka pod wpływem kaszlu. Może być to raczej związane z nerwem miedzyżebrowym lub mięśniem międzyżebrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, chciałabym się jeszcze dowiedziec jak powinno przebiegać leczenie, czy jest to leczenie farmakologiczne (niechętnie) czy po prostu trzeba przeczekać aż będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wypadek mam złamane żebro wypuścili mnie od razu z szpitala z szyta głową i złamanym żebrem nie dostałem nic oddycham i lettko boli dostałem tylko kilka dni L4 pracuje fizycznie co mam zrobic co może być powodem tego prosze o kontakt ps . ile należy się L4 na złamanie żebra 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczekac i leki przeciwzapalne brac.Ja mialam strasznie silny kaszel krzy zapaleniu oskrzeli,potem bol po prawej str.zeber-robione mialam rtg klatki piersiowej ktore nic nie wykazalo,bralam zastrzyki z tramalu.Bol wylaczyl mnie calkiem z zycia,mialam stan podgoraczkowy i samopoczucie na 0.4 dni po troszke puszcza,trzeba czasu niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×