Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Metaplasia planoepithelialis focalis mucosae cervicalis


Gość Kacha

Rekomendowane odpowiedzi

Metaplasia planoepithelialis focalis mucosae cervicalis. Cervicits chronica. Ovula Nabothi. Hyperplasia simplex endometrii. Leiomyomata corporis uteri. Leiomyoma partim oedematiens parametrii sinistri (diam.17,5 cm). Hydrosalpinx lateris dextri. Salpinx sinister sine laesionibus. Cystis follicularis et corpora albicantia ovarii dextri. Corpora albicantia ovarii sinistri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ogniskowa metaplazja płaskonabłonkowa śluzówki szyjki macicy. Przewlekłe zapalenie szyjki macicy. Torbiele Nabotha (retencyjne). Przerost prosty błony śluzowej macicy. Mięśniak gładkokomórkowy trzonu macicy. Mięśniak gładkokomórkowy częściowo obrzęknięty przymacicza lewego. średnica 17,5 cm. Wodniak jajowodu prawego. Jajowód lewy bez uszkodzenia. Torbiel pęcherzykowa i ciałko białe jajnika prawego. Cialko białe jajnika lewego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Fizjologiczny proces metaplazji płaskonabłonkowej polega na stopniowej wymianie jednowarstwowego nabłonka gruczołowego na wielowarstwowy nabłonek płaski. Nie jest chorobą. Ale nieprawdidłowa szybkość i etapowość wskazują na proces patologiczny. Torbiele Nabotha powstają wskutek zamknięcia ujścia gruczołów produkujących śluz przez rozrost regenerującego się nabłonka płaskiego napełzającego na gojącą się nadżerkę szyjki macicy. Przerost endometrium powstaje głównie w związku z nierównoważna stymulacją estrogenów podczas cykli bezowulacyjnych. Mięśniaki są nowotworami łagodnymi. Ich wzrost stymulowany jest przez estrogeny i prawdopodobnie środki antykoncepcyjne. Jak widzisz masz bardzo zaburzoną równowagę hormonalną. Leczenie jest nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Kobieta, która miesiączkowała zaczyna po zabiegu odczuwać objawy charakterystyczne dla klimakterium. By temu zapobiec, proponuje się hormonalną terapię zastępczą tuż po operacji. Jeśli kobieta kilka lat temu przeszła menopauzę, nie zaleca się HTZ, gdyż jajniki same przestały już produkować hormony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 50 lat i odczuwałam już objawy klimakterium: objawy goprąca i miesiączki co 2 miesiące a od 25 maja do 14 sierpnia (dzień operacji) nie pojawiła się wogóle. Nie dostałam żadnych środków hormonalnych ale obecnie zauważam u siebie napady płaczu. Czy to oznacza że powinnam zgłosić się do lekarza po środki hormonalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Myślę, że najlepiej zgłosić sie do ginekologa. On najlepiej doradzi czy dobrze włączyć hormonalną terapię zastępczą. Może dobierze taki lek, który będzie zawierał odpowiednie proporcje hormonów i zniweluje objawy klimakterium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam prośbę. Miałam laparoskopię, podczas której usunięto torbiel czekoladową jajnika i stwierdzono endometriozę iv stopnia w całej miednicy mniejszej z licznymi zrostami i nieruchomością macicy. Przesłano wycinek do badania histopatologicznego. Wynik mam przed sobą a tam bardzo lakonicznie napisane:*szary fragment 1,1 cm - ściana torbieli jajnika lewego . włoknisty fragment z ogniskiem krwotocznym. Obraz mikroskopowy nie przypomina jajnika lub torbieli* ... Czy to potwierdza endometriozę? Bo nie jest jasno napisane co to jest ten włóknisty fragment. Bardzo proszę o wyjaśnienie i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam badanie histeroskopi- w badanych wyskrobinach wykazało:endometrium follicularis .Czy to coś grożnego? jak to się leczy i jakie mogą być skutki nie leczenia?bardzo proszę o radę -mam 35lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, moja mama (wiek 51) 30 czerwca miała wykonany zabieg usunięcia mięśniaka, wczoraj odebrała wynik wycinku, miałabym prośbę do Państwa o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego, niestety w internecie nie mogę znaleźć całkowitego tłumaczenia są tylko częściowe. *rozpoznanie histopatologiczne: leiomyoma subendometriale in fragmentatione. fragmenta endometrii atrophici.* Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 58 lat, do 57 miesiączkę miałam regularnie, no ostatnio już co 2 miesiące. Byłam u ginekologa i endokrynologa i stwierdzili, że za długo to trwa chociaż czułam się dobrze. Zatrzymali mi tabletkami *Prowera* Stwierdzili rozrost macicy - 15. - endometriom. Po 2 m-cach spadło do 13 i teraz 4-ce nic i gdzieś w środku krwawię. Na początku zrobili wycinek - cienko igłowy miejscowy, teraz też chcą to zrobić, to trwa już pół roku - czy nie za długo. Czy można jakieś inne badania zrobić, żebym była spokojniejsza. A może lepiej od razu wyciąć wszystko.Czy komputerowo można to zbadać. jakie badanie by wykazało czy to nie rak. Jeszcze pracuję zawodowo, chociaż w wielkim stresie. Proszę może ktoś mi coś doradzi, dłużej już tego nie wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×