Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu a owsiki


Gość kb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 34 lata i wielki problem. Ostatnio zaczął mnie swędzieć odbyt. Wydawało mi się, że jest to spowodowane hemoroidami. Ponieważ kiepsko jem, wypróżniałem się raz w tygodniu. Do tego z dużym problemem bo miałem ciągłe zatwardzenie. Do tego zacząłem gorzej sypiać. Dzisiaj rano na umytym wczoraj kubku znalazłem małego wijącego się robaka z ostro zakończonym tyłem. Pytanie jest takie. Czy jest to owsik? Przeglądałem zdjęcia w internecie i wydaje mi się, że tak. Ale czy w takim razie owsik może przeżyć poza organizmem człowieka? Jak długo? Proszę o odpowiedz. Ponieważ jestem w Anglii i słabo mówię po angielsku nie pójdę tak po prostu do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę iść do lekarza rodzinnego (GP) ubezpieczenie w ich systemie zapewne Pan posiada, proszę, jeśli ma Pan problemy z komunikacją włożyć pasożyta w folię kuchenną, tak aby był widoczny i nie powinien mieć pan problemów z uzyskaniem pomocy. Po otrzymaniu leków, jakieś 3 funty, proszę po zażyciu pierwszej dawki posprzątać dom na mokro, odkurzyć co się da, ponieważ jaja owsika są bardzo lekkie i osiadają nawet na kloszach lamp, więc łatwo zarazić się powtórnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz. Tak myślisz? Swędzący odbyt plus ten robak od razu skojarzyłem z owsikami. Skoro nie jest to owsik to muszę wybrać się do lekarza w celu zbadania hemoroidów. Tak czy siak, wydaję mi się, że wymaz warto zrobić w celu wykluczenia lub też potwierdzenia moich zmartwień Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie, które Pan przedstawił jest w znacznym stopniu zniekształcone odbłyskiem, jednak nie jest to owsik - sam zauważył pan ostrosłup z czarną plamką. Warto wykonać test celofanowy, b. skutecznym sposobem na poradzenie sobie z zatwardzeniami jest codzienne zjadanie na śniadanie 200 g muesli z rodzynkami (szczególnie) oraz porządnej jajecznicy, po 2 - 3 dniach stolce powinny być poprawniejsze. Później należy dołączyć sałatkę - ok 150 g sałaty z marchwią sumarycznie i dodatkami - ser, mięso. Jeśli to nie pomoże należy zastosować preparaty zawierające laktulozę, najpierw 1 łyżka dziennie, później 2 aż do odpowiedniego rozpulchnienia stolców,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×