Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie ślinianek podjęzykowych (torbiel pod językiem)


Gość Paulina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio wyrosła mi torbiel pod językiem z lewej strony.byłem u dentysty i mi powedział ze to zapalenie ślinianek.czy moża to leczyć domowym sposobem?jeśli tak to jakim?mam problem z jedzeniem bo to strasznie spuchło bądz urosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z problemem należy zwrócić się do laryngologa. On zadecyduje o sposobie leczenia (antybiotykoterapia, środki przeciwzapalne). Dobrze rzuć gumę, która powoduje, że ślinianka łatwo opróżnia się z zalegającej wydzieliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zapalenie slinianek biore antybiotyk ktory dostalam od dentystki nazywa sie AUGMENTIN i tabletki osłonowe mam brac to przez tydzien ,a biore juz 4 dzie i mi to juz prawie znikło .idz do dentystki badz lekarza i spytaj sie o recepte na ten antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zapalenie slinianek podzuchwowych bylam u dentysty zapisal mi antybiotyk nazywa sie AUGMENTIN ,mam brac to przez tydzien,dzis jest juz 4 dzien i mi to juz prawie znikło .idz do dentysty lub lekarza i spytaj o ten antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zapalenie slinianki podjezykowej, spuchlo mi strasznie nie moge jesc ani przelykac sliny do tego mam powiekszony migdal wszystko po prawej stronie, dzis rano zauwazylam taki bialy czubek na tej bulwie pod jezykiem myslalam ze to ropa, ale wieczorem wyszledl mi z tego taki jak by bialy kamien taki waski podluzny mierzy ok 1 cm, co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam zapalenie slinianki podjezykowej,bylam u stomatologa powiedzial ze nie ma leczenia na ta przypadlosc,ale mam co najmniej dziennie pic sok ztrzech cytyn,bylam w poniedzialek dzisiaj mamy czwartek i nie ma zadnej poprawy pije sok z czterech cytryn i jem kiwi.Jestem zackoczona ze ta przypadlosc leczy sie antybiotykiem,lekarza mam chyba od siedmiu bolesci.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni mam zapalenie ślinianek.Byłam u lekarza pierwszego kontaktu i dał mi antybiotyk- Taromentin( AMOKSYCILINUM + ACIDUM CLAVULANICUM) i skierowanie do laryngologa.Mija doba a ja nie wytrzymuj ę z bólu.Po nocy urosła mi po d brodą torba wypełniona płynem.Poszedł w ruch IBUPROM MAX, płukania rumiankiem. Muszę dodać,że 21 lat wstecz usunięto mi prawą śliniankę podżuchwową i ta sama się odezwała. Pozdrawiam wszystkich, którzy doznali takich boleści!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ja jestem w tej chwili po zabiegu w szpitalu usuniecia kamienia z przewodu z slinianki. Był za duzy trzeba było znieczulic przeciac,wyczyscic kanał i wyjac kamien 4na 2mm. Od 3 lat taki stan puchniecia mi sie powtarzał,zazwyczaj sam sobie przewod slinianki masowałem i wychodziła ropa +ewent białe małe kamyki ,i wtedy wiedziałem za jak odblokuje kanał to stan zapalny minie. Lekarze nie wiedza jak zapobiegac temu! Tylko radza duzo wody pic i zuc gume.Zeby slinianka pracowała. Ja z tego co wyczytałem ze sok z cytryny i łyzka oleju z oliwek na noc pic i podobno moze pomóc ,spróbuje nie zaszkodzi. Bo niestety jak to cholerstwo sie zblokuje nie zycze nikomu tego bólu po tygodniu wygladałem lewa czesc twarzy jak frankenstajn. Podobno tez jest winna ze jest zbyt nisko umieszczona u niektórych osob slinianka i dlatego,tylko sie dziwie dlaczego to mi sie zaczeło dziac w wieku dopiero 33 lat? Jak stan zapalny trwa dluzej niz 2 dni zasuwac do lekarza laryngologa po antybiotyk ,usg slinianki czy kamien jest jak jest to gdzie no i zycze powodzenia w wyjeciu. Jak stany beda sie powtarzac grozi usuniecie slinianki i wtedy sokoj na całe zycie ale jest ALE czym to grozi utrata czesciowa smaku ,i mozliwosc uszkodzenia nerwu twarzowego podczs usuwanie slinianki,takze ryzyko jest . Pozdrawiam mam nadzieje ze znajde sposob na nia ,ja za uawazyłem ze w moim przypadku spozywanie zbyt duzej ilosci nabiału powoduje mi kamienie a piwo stan zapalny i ze schodza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam piszę do was ze szpitala w którym znalałzma sie juz po raz 2 pierwszyz zabieg mialam zrobiony 1,5mc temu trwał 30 min usunieto mi torbiela dna jamy ustnej 4 dni po zbaiegu znowu pojawił się babel z płynem a poźniej i drugi i znowu musiłam znaleźć się w szpitalu dodam tylko ze jetsem największą paniara na swicie. Do szpitala przysżłam w poniedzialek dziś jets niedziela a ja jestem po operacji 1,5h wyczyszczono wszytsko co trzeba było, sparwdzono slinianke pdzuchową aaaale podczas opercaji gdy spałam okazłao się ze moze byc za to odpowiedzialna slinianka podjezykowa i jesli pojawią się znowy tkz żabki -torbiele to kolejna opercja mnie czeka- zwariuje i jestem wsciekła ze nie dali mi do podpisnaia zadnych dokumentów ktore mogłyby cokolwiek przwidzieć- pamietajcie o dokumentach i podpisach bo bedziecie musieli przechodzic to kilka razy bo za kazdym razme okauzje sie ze jak nie to to moze to a ty w narkozie nie mozesz nic podpisac! jestem wsciekla i mam nadzieje ze tu nie wroce! Dodam ze miałam siedziec tu 3 dni i miec mały zabieg, który 2 razy został przesuniety.Boję się powrotu tych obrzydliwych dyskomfortowych bąbli. mam jednak cichą nadzieję..... pozdrawiam wszystkich i nie zarujcie sobei z tego bo to na prawdę poważna sprawa(zjadałam lietrki bo mam opatrunki na rekahc i to utrudnia mi pisnaie a musiłam to opisać bo wiem że kazde info się przyda-przed pierszym zabiegiem 3 dni siedziałma i o tym czytałam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość annnnnna

Napiszcie proszę czy taki zabieg u kazdego z was był pod narkozą czy tylko znieczuleniem miejscowym??? Idę dopiero do lekarza z moją *bańką* pod językiem, ale boje sie jak nie wiem co :(((( Jest mała więc może jakiś antybiotyk pomoże?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po usunieciu podzuchwowej myslalam ze to sie skonczy niestety nastepna w kolejc to pod jezykowa apotem przy uszna az dziadostwo zacznie konsumowac nastepna strone aropa pod jezykiem dalej leci niestety nie znaleziono na to leku pozostaje alkohoterapia i oklady z kapusty wiesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 7 dni goraczkuje. Powiekszone wezly chlonne, 4 dni temu pekla mi slinianka i wyszly w nocy 4 kamienie. Rano wyplulam. Boli niesamowicie. Nie moge nic jesc. Jestem po antybiotyku ospamoxie itd a teraz mam przepisane 12 zastrzykow... Dalej wszystko boli i nie moge jesc od tygodnia. Rana pod jezykiem nie chce sie goic i boli bardziej mimo ze ciagle plukam ja takim czerwonym plynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×